5f0eec8d33a3cobrazek.png
Foto: Shutterstock

Chodili spolu od jejích jedenadvaceti let, od pětadvaceti s ním i bydlela a krátce před jejím třicátými narozeninami začali uvažovat o dítěti. Jenže ona měla podmínku. Nechce být svobodná matka a jmenovat se jinak než zbytek rodiny. „Richard to nejdřív bral jako rozmar, protože do ženění se mu příliš nechtělo. Bylo to pro něho zbytečné. Jenže když viděl, že to myslím vážně, žádost o ruku nakonec přišla. Při mých třicátinách, před celou rodinou. Kdybych tehdy tušila, že jde jen o laciné gesto…“ mračí se Nikola.

S dítětem nechtěl otálet

Do roka a do dne, jak se traduje, totiž svatba nepřišla. Richard ji nejdřív odsunul kvůli své práci. „Prý až ho povýší, bude brát víc peněz, a tak si můžeme zařídit svatbu podle svých snů. Žádnou obyčejnou veselku za pár korun. Přišlo mi to jako dobrý nápad, a tak jsem trpělivě čekala dál,“ vypráví Nikola, která ale mezi tím otěhotněla. „Neplánovala jsem to tak, ale Richard pořád naléhal, ať s tím neotálíme a necháme tomu volný průběh. I mně bylo jasné, že v mém věku už to nemusí vyjít hned, tak jsem souhlasila. Skutečně to nevyšlo napoprvé. Ale napotřetí ano…“ svěřuje se.

Odloženo na neurčito

Jenže její snoubenec svatbu zase odpískal. „Chtěl, abych si to i já užila, což by s bříškem nešlo. Pak to ale zase nebylo ono s malým miminkem. Navrhl počkat, až z toho bude mít i náš syn rozum a donese nám prstýnky. Jenže to už byl čas na další dítě a celý scénář se opakoval. Takže mám přesně to, co jsem nechtěla. Dvě děti a partnera, kteří se jmenují jinak. Já jsem svobodná matka, která má sice zásnubní prstýnek, ale naprosto k ničemu. Došlo mi, že to bylo jen takové gesto, kterým mi Richard zavřel pusu. Jak se říká, slibem nezarmoutíš,“ krčí rameny s tím, že se svatbou už se pomalu rozloučila. Smířit se s tím ale pořád nedokáže, má to snoubenci za zlé.

Čtěte také: