Čtenářka átéčko nemá ráda grilování a má pro to své důvody. Děkuji Vám átéčko za Váš příspěvek, ale nechápu. Já vůni kouře vyhledávám, krásně lehce připálené maso jsem si jen představil a již sliním jako Pavlovův pes. Ale víte co, zkuste si to ovoce ogrilovat. Hodí se na to skoro vše. Výborné jsou grilované hrušky, jablka, banán, ananas i třeba broskve… Úplně vidím ten zkaramelizovaný cukr a oblizuju se od ucha k uchu …

Jsem z těch, co grilování nesnáší. Pokud totiž já přijdu k jakémukoliv zdroji kouře, ten se otáčí a míří zlomyslně na mě.

Jsem z těch, co nejí uzeniny, takže špekáčkem zuhelnatělým nad ohýnkem  mě nepohostíte. A když jsem minule jedla výsledky manželova grilování, bylo mi špatně a zvracela jsem ještě večer.

Griloval, protože prý je horko a chtěl mi ušetřit práci a čas. Maso musel naložit, sháněl i nějaké speciální koření. Příprava grilování ho unavily natolik, že se pak „na chvíli“ natáhl a spal až do večera, zatímco já přemlouvala žaludek, aby zůstal na svém místě.

Čas jsme neušetřili, jídlo mi nechutnalo a ještě jsem byla otrávená z výsledku.

Takže v tomto horku si zajdu koupit na trh čerstvé ovoce a ke grilování se přemluvit nenechám.
átéčko
Text nebyl redakčně upraven


Grilujete ráda?

  • Máte nějaký hodně dobrý recept?
  • Zažila jste neobvyklou grilovačku?
  • Grilujete vy, nebo váš muž?
  • Máte veselou historku z grilování…
  • Nebo super fotku jídla, které jste na ohni připravili?
  • Nebo grilování nesnášíte?

To vše a co vás napadne směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který mne nejvíce osloví, jednu z vás odměním. Mám tu dvě velmi zajímavé kuchařky Zdeňka Pohlreicha. Bravo šéfe i s vybranými recepty na přiloženém DVD a Prostřeno bez servítků, 100 pokrmů současné kuchyně. A přiznám se, že osobně se mi obě kuchařky velmi líbí…

Reklama