Těšíte se na Velikonoce a na pomlázku? Udělejte si malý test.

Patříte mezi ženy, které už mají velikonočně vyzdobený byt a nemohou se dočkat, až začnou péct mazance, beránky a barvit vajíčka? Patříte mezi ženy, které s bušícím srdcem vyhlíží koledníky, a pak se nechají honit po zahradě, dvorku či kolem stolu, rozkošnicky piští a kryjí si vyplácenou zadnici rukama?

Patříte mezi ženy, pro které je svištění karabáče z vrbových proutků rajskou hudbou, bez níž by zaručeně do příštího jara uschly na placičku? Berete velikonoční výprask od mužských, které ani pořádně neznáte, jako krásnou tradici, kterou je nutné udržovat? Pak jste vyloženě velikonoční typ.

Nebo jste vyloženě antivelikonoční typ, pokud:

Velikonoční svátky vítáte jen jako příjemně prodloužený víkend, který hodláte využít k úplně jiným aktivitám, než je gruntování, pečení a malování šišatých nesmyslů.

Na velikonoční pondělí se pravidelně přesidlujete někam daleko od civilizace (nebo to alespoň předstíráte), abyste nemusela reagovat na zvonění a bušení přiopilých koledníků, neboť máte husí kůži z představy, že vás muži ztupení alkoholem nebo přidrzlé děti mužského pohlaví mydlí hlava nehlava a pak nechápavě zírají, když jim za to nabídnete vlastnoručně obarvené vejce.

Zajímalo by mě, jaký je mezi českými ženami poměr těchto typů. Udělala jsem si anketu a zeptala se:

Těšíte se na Velikonoce? Dodržujete zvyky? Nebo Velikonoce nedržíte a vítáte je jako volno?

Kateřina

velikonoce

Škoda, že v Praze už se moc velikonoční tradice nedodržují. Velikonoce v Praze připomínají snad jen trhy. Ale doma mám velikonoční výzdobu, napečeno a vajíčka také budu barvit. Zřejmě na Velikonoce pojedeme k příbuzným do Vlašimi, tam se naštěstí tradice ještě dodržují.

Dopoledne chodí koledníci, odpoledne se polévá vodou. Má to logiku, když někdo přijde na koledu pozdě a v podroušeném stavu, studenou vodou se alespoň trochu pobere. Koledníkům dáváme malovaná vajíčka a dětem třeba nějaké sladkosti.

Věra

velikonoce

Velikonoce už moc nedržím. Barvím sice vajíčka, peču nádivku, na Velký pátek máme rybu. Když jsou peníze, občas je i jehněčí, ale to je asi všechno.

Velikonoce dodržuji snad jen tím jídlem. Koledníci v Praze stejně nechodí. Když bude hezké počasí, pojedeme asi na chatu

Magdalena

velikonoce

Teď když máme malé mimčo, tak není na nic čas. Velikonoční výzdobu sice mám, ale nijak zvlášť letošní Velikonoce slavit nebudeme.

V Praze to ani není ono. Když bude hezky, možná pojedeme na chalupu na Šumavu, tam to třeba bude zábavnější.

Jak jste na tom vy?

Reklama