pregnancy

Můj gynekolog mi s úsměvem sdělil, že testy jsou pozitivní a budu maminkou. Jsem těhotná. Proč to se mnou nic nedělá? Proč neskáču metr vysoko a nejásám? Takhle jsem to přece viděla ve filmech. Nejsem divná? Zaplavují mě smíšené pocity strachu i radosti.

V devátém týdnu mě poslal na ultrazvuk. S doporučením v ruce jsem rozechvěle vešla do Ústavu pro péči o matku a dítě. V čekárně jsem se cítila nejistě a pokukovala po pupkatých matkách, jak hladí své budoucí děti, které se zatím jen převalovaly v jejich útrobách. Být to dnes, vzpomenu si na doktora House a jeho cynickou připomínku o vetřelci. Po chvilce se ale i mě začal zmocňovat nepopsatelný pocit hrdosti a dojetí. Prostředí zaplněné budoucími matkami bylo nakažlivé. Konečně jsem se začala těšit. Budu mít dítě, děťátko, miminko. Budu matkou. Stejně pyšnou jako ty ženy v čekárně. Konečně můj život dostane ten správný smysl.

Posvátné rozjímání přerušila sestra vyslovením mého jména. Konečně jsem byla na řadě.

Odhalila jsem své bříško tvaru obráceného lavoru a čekala, co se bude dít. Měla jsem dobrý výhled na monitor a pozorovala změť šedobílých mlhovin na obrazovce. Tak tahle mapa okluzních front ukrývá moje dítě?

Náhle se chladivý pohyb sondy zastavil. Zatajil se mi dech a zaostřila jsem na černou tečku. Na miniaturní černý bod, který vzbudil lékařův zájem. Ještě chvíli kroužil kolem tečky a začal diktovat sestře.

„Plod A,“ zašátral sondou. „Plod B.“

„Co? Snad ještě nehledáte Céčko!“ vyhrkla jsem, ale lékař nereagoval. „Už dost,“ chtělo se mi vykřiknout, ale měla jsem sucho v krku.

„Tak to budou dvojčátka,“ řekl trochu zklamaně, že jich neobjevil víc.

Vypadla jsem z ordinace jak opařená. Zmocnila se mě nepředstavitelná panika. Já a dvojčata, kam se do mě vejdou? Budu schopná je donosit? Nedokázala jsem se ubránit slzám.

Šla jsem pěšky z Podolí až do Karlína a celou cestu probrečela. Když jsem zavolala tu sladkou novinu manželovi, koupil kytici a bral schody po třech. Ale mě nenapadlo nic lepšího než mu tu kytici vyrvat z ruky a vztekle mu ji omlátit o hlavu.

Dnes se tomu směju. Plodům A a B už je devatenáct, jmenují se Nikola a Michala a jsou to nejdražší, co mám.

Jak jste reagovala vy, když jste se dozvěděla, že jste těhotná? Bylo to neplánované těhotenství, nebo vymodlené? Bála jste se, nebo těšila? Byla jste blažeností bez sebe, nebo spíš naštvaná? Jak reagoval otec? Byl šťastný, nebo rozpačitý?

Napište nám o svém zážitku. Máte nějaký zajímavý příběh? Pošlete nám třeba i fotografii na redakce@zena-in.cz

 Nejlepší příspěvky odměníme dárkem.

Reklama