Byla jsem zvyklá dělat, co se mi zachce. Měla jsem spoustu koníčků a přátel, trávila jsem víkendy na výletech a pěstovala řadu sportovních aktivit. Ozvaly se ale mateřské city, vše šlo stranou.

 

Po narození syna jsem prožívala euforii, kterou zná asi každá matka.

To malé a bezbranné děťátko bylo jen moje, koukalo na mě očima, které se tolik podobají těm mým. Brzy jsem poznala, že úsloví „děti jsou radost i starost“ je založeno na pravdě.

 

Syn nespí v noci.
Spí v kočárku na vycházce, spí v autě. Doma usíná v jednu ráno a budí se v pět. Pak vyžaduje nepřetržitě pozornost a domáhá se jí hlasitým řevem. Musím ho tedy nosit a neustále něco vymýšlet. Když jsem nejvíc unavená, vyrážíme ven, aby byl na čerstvém vzduchu. Jen ho uložím do kočárku, usne a spí do té doby, než přijdeme domů. Pak se vzbudí a jde vše nanovo.

 

Manžel se odstěhoval do obýváku.

Každé ráno chodí samozřejmě do práce a potřebuje se vyspat. Moje práce je pořád stejná, jde to všechno pořád dokola.

 

Nemám na nic čas a mám pernamentní kruhy pod očima.

Z vlasů si dělám drdol do skřipce, vypadám jako domovnice. Když mě navštíví mé kamarádky, se kterými jsem chodila dříve za zábavou, koukají na mě jako na zjevení. O postavě po porodu ani nemluvím, prsa mám povislá a nějaký ten fald mi také ještě přebývá.

 

Cítím se zkrátka hrozně.

Snažím se radit se ženami, které mají také děti, jak to všechno zvládnout.

Vždyť já se celý den nezastavím a po nocích chodím s malým na ruce. Jinak totiž řve a budí manžela. Spím nejvíce pět hodin denně, a to jsem byla zvyklá spát osm.

 

Nezvládám to.

Moje matka mi říká, ať tohle slovo nepoužívám. Že to zvládám dobře. Malý prospívá a doma máme čisto a uvařeno. Ale já chci přece od života víc!

 

Chci být zase tou ženou, kterou jsem bývala před dítětem.

Miluju své dítě a jsem samozřejmě šťastná, že ho mám. Ale je nutné být troskou na mateřské a nestíhat ani si zajít k holiči?

 

Jak to všechny děláte? Zvládáte to?

 

Jana

Reklama