pro.jpg
Foto: Shutterstock

Adriana (28) Pořád mám strach, že se to někdo dozví

Adriana byla v sex businessu asi dva roky. Od rodičů se odstěhovala hned po maturitě a s nástupem na náročnou vysokou školu jí pomalu ale jistě začaly docházet peníze. Hrdost Adrianě nedovolila vrátit se k rodičům, od kterých odešla s ne zrovna hezkým rozloučením a písní na rtech, a tak začala pracovat v baru na noční. „Bylo to zhruba po měsíci už neúnosné. Na přednáškách jsem usínala a upřímně řečeno, kolikrát nebylo možné na ranní hodiny ani vstát. V baru mi končila směna většinou kolem páté ráno, někdy i později a na devátou bylo třeba být na univerzitě. Často se stalo, že jsem doma usnula a na školu se vykašlala,“ vypráví. Jednoho dne Adrianu oslovil solventně vypadající zákazník, se kterým se dala do řeči. Když mu pověděla o svých problémech, nabídnul jí peníze, které by zaplatily její měsíční nájem za pokoj ve sdíleném bytě, kde bydlela. Ale něco za to chtěl. Napřed nad tím mávla rukou, ale postupem času se povážlivě začaly zhoršovat její problémy ve škole. „Podívala jsem se na internet a přečetla si zkušenosti jiných dívek. Byly tam strašné příběhy. O „pasácích“, kteří s děvčaty jednají špatně a obírají je o peníze i o zvrhlých zákaznících. Moje největší hrůza pramenila z toho, že mě někdo pozná. Ovšem výše výdělku a zbavení se celonočních směn mě lákala. Jít přímo na privát se mi příčilo, tak jsem si založila falešný email a napsala inzerát na stránky, kde muži sháněli dívky na jednu noc,“ říká Adriana.

Hned další den dostala Adriana kolem deseti odpovědí. To jí překvapilo, protože k inzerátu nepřipojila ani svoji fotku. Z nabízených mužů oslovila Dana. „Jméno prvního zákazníka asi nikdy nezapomenu,“ vzpomíná hořce. „Ovšem při vší ošklivosti musím uznat, že jsem měla štěstí. Nebyl to žádný zvrhlík, dokonce mi předem poslal fotku a já se mohla v klidu přesvědčit, že se neznáme a nic mi nebránilo poslat svou. Pro schůzku zarezervoval Daniel pokoj v penzionu. Byl to klasický táta od rodiny, ze začátku mě ovládal pocit, že si přišel snad jen popovídat. Nakonec to celé proběhlo hrozně rychle a já si nesla domů svoje první peníze. Neřekla bych snadno vydělané. Celou noc mě budilo nutkání brečet,“ uzavírá. Adriana nedala v baru úplně výpověď, ale hodně omezila směny. Sex za peníze poskytovala jednoduše ve chvíli, kdy jí došly finanční prostředky. Měla své tři stálé zákazníky, kteří se vraceli, občas se ukázal i někdo nový.

„Co je nejhorší na téhle práci? Stanete se naprosto paranoidní. V každém člověku na ulici, co na vás kouká, vidíte někoho, kdo poznal, čím se živíte. Vztahy s ostatními muži jsem úplně vypustila. Hnusil se mi jakýkoliv kontakt, třeba i flirtování. Slyšela jsem o dívkách, co si sex za peníze užívají, ale já k nim nepatřím. Chtělo se mi pokaždé zvracet z představy, že jsem tam jen proto, abych někomu posloužila,“ říká Adriana. „Ptáte se, proč jsem neodešla? Odpovím popravdě. Protože jsem blbá a pohodlná. Příležitostný sex jsem vydržela se zavřenýma očima a vydělal mi mnohem víc než jakákoliv brigáda. Dalším problémem bylo to, že svoje starosti a deprese jsem topila ve velkém množství alkoholu. Kolikrát jsem se probudila a nebylo mi jasné, jak jsem usnula.“

Skončit přinutil Adrianu nepříjemný zážitek s klientem. Už od začátku se jí ten muž nezdál. Chtěl to dělat v autě a vyzařovalo z něj cosi divného. Ale nabídl slušnou sumu, díky které by Adriana nemusela ten měsíc vůbec do práce. Dotyčný si počínal dost hrubě, praštil Adrianu do obličeje takovou silou, že ještě pár dní špatně otvírala ústa. Co bylo ale nejhorší, když bylo po všem, odmítl zaplatit. „Prostě mi řekl, že to celé trvalo asi pět minut, tak proč by měl platit tolik peněz. Vystoupila jsem si z auta a on po mně hodil dvoustovku. Byla to hrozná potupa. Tam padlo moje rozhodnutí skončit.“

Dnes je to všechno pro Adrianu jen ošklivá vzpomínka, která s sebou ale nese následky. „Vysokou jsem stejně nedodělala. Mezilidské vztahy mi zrovna taky nekvetly. Roky pro mě nebylo možné navázat kontakt s mužem, až pak se objevil Honza. Byl tak hodný a milý. Prostě si mě získal. Dodnes mě ale budí strach, že zjistí něco o mojí minulosti. Nedávno se mi stalo, že mě jeden z bývalých zákazníků našel na Facebooku a napsal mi. Mám strach zvedat i cizí čísla. Je mi jasné, že jednoho dne asi pravda vyjde najevo a já zůstanu sama. Kdybych mohla vrátit čas, nikdy bych to neudělala,“ uzavírá vypravování mladá žena.

so.jpg
Foto: Shutterstock

Lucie (25) Nejsem prostitutka, jsem povoláním přítelkyně

„Už v raném dětství jsem zjistila, že mám talent na to, získat od lidí to, co chci. Nikdy jsem objektivně vzato nepatřila mezi prvoplánové krasavice, ale mám cosi, co muži milují. A to nehledě na věk. Od puberty mi bylo jasné, že toho musím využít ve svůj prospěch. Začalo to s profesory na střední škole. Nebyl žádný problém naučit se působit na ně tak, aby mi občas něco odpustili nebo dali lepší známku,“ usmívá se. Po maturitě Lucka zamířila na vysokou školu. Vlastně ani pořádně nevěděla proč. Pracovat se jí nechtělo a žádný obor nebyl tak zajímavý, aby si získal její pozornost. A tak si jednou z nudy stáhla do telefonu seznamku. „Narazila jsem tam na Paula. Byl ze Skotska a hledal povyražení. Aby bylo jasno, neměla jsem touhu randit s muži kvůli lásce. Ale dost pravidelně jsem se nechávala zvát na večeře za účelem prvního rande. Dotyčný v luxusní restauraci zaplatil, já se krásně najedla a ušetřila za jídlo. Paulovi bylo podle profilu padesát a nedělal na mě dojem chudáka,“ vypráví.

Netrvalo dlouho a postaršímu Skotovi mladá Češka učarovala. Hodně rychle se k němu nastěhovala. „Sex mi nic neříká. Nebaví mě to, být po mém, nemusela bych to dělat nikdy. Ale Paul mi to nastínil jasně. Já udělám to, co on chce a on mi za to dá cokoliv, co si budu přát já. Je to obchod, nic víc. Do práce nechodím, proč taky. On má dost peněz pro nás oba. A i když mě rozčiluje, jak to pořád chce, jeden by si řekl, že na to v jeho věku už nebude mít ani pomyšlení. Ale ty dárky a peníze za to stojí. Beru to jako investice. Investice do sebe. Navíc neustále cestujeme kvůli Paulově práci, to je vzrušující,“ říká. Kamarádka prý Lucii odsoudila za to, že nehodlá nikdy pracovat, ale tomu se mladá žena jen směje. „Jestli sním o lásce? Nebuďte naivní. Láska mezi lidmi pomine, ale láska k luxusu a penězům je věčná. Každá žena by to udělala, kdyby mohla. Každá,“ uzavírá.

Čtěte také: Manžel chce vyzkoušet milování ve třech. Jeho vyvolenou je sympatická sousedka, svěřuje se Kateřina

Zdroj: Příběhy respondentek