Had jako domácí mazlíček není nic neobvyklého. Pokud ho ovšem nechcete ubytovat v podnájmu, jak se snažila jedna studentka v Praze. Se svým „miláčkem“se nedokázala rozloučit a tak hledala vhodné ubytování. Možná hledá dodnes

Jedu tramvají se svou dcerou a její spolužačkou. Projíždíme Malou Stranou a na chodníku spatříme neuvěřitelný úkaz. Skupinu mladíků, z nichž jedem má kolem krku asi dvoumetrového tlustého hada. Jde s ním, jako jiný s barevnou šálou. Naprosto uvolněně, jako by se nechumelilo.

hadFuuuuj, to bych nemohla, vykřikne s patřičným odporem v hlase spolužačka mé dcery a začne vyprávět zajímavý příběh. V prváku jsme měli jednu holku a ta měla takovouhle potvoru doma. Už to bylo zvláštní. Hadi a jim příbuzní tvorové bývají spíš mužskou zálibou. Ženy se jich většinou štítí, nebo bojí. Ale tahle slečna měla pro strach uděláno. Hady chovali doma odjakživa a byli součástí jejich domácnosti, takže jí to přišlo naprosto normální.

 Jednoho si obzvlášť oblíbila, a když ji přijali na vysokou do Prahy, chtěla si ho vzít s sebou. Rodiče jí to pochopitelně rozmlouvali, že s hadem ji nikdo na kolej natož do podnájmu nevezme, ale ona si nedala říct a hledala.

Ale to ještě není všechno. Každý (věci neznalý) člověk si představí, že hadi se chovají v teráriích, krmí se myškami, cvrčky a podobnou havětí a ven se prakticky nepouští. Jenomže, jak jste mohly před chvilkou vidět, občas se ta obluda vezme i ven na procházku. A když máte hada odmalička a „ochočeného“, nebydlí v teráriu vůbec.

No a to byl případ téhle holky. Myslela si naivně, že najde privát, kde bude moct chovat dvoumetrového škrtiče bez terárka. Přece by ho, chudáčka, netýrala v nějaké bedně, když je zvyklý na volnost. Ten její had si dokonce uměl otevřít dveře, a když jsem si představila, že bych s takovou holkou sdílela byt a v noci na něj třeba šlápla…brrrr

A víte, co mi na to odpověděla? „To bys šlápla jenom jednou“. Ani jsem se neptala, co tím chtěla říct.  Kousl by mě? Zaškrtil? Byla to „magorka“.

A našla nakonec ten byt? Byly jsme zvědavé…Ani nevím, přešla na jinou školu a od té doby jsem ji nepotkala. Ale pochybuju. Na privát si nemůžete vzít ani psa, natož hada. Ale kdo ví, možná narazila na stejného blázna…Ale vzali ji na zemědělku do Suchdola…Třeba jsou tam na to zařízení.

Čtěte také:

Buď had, nebo já!

Z terária zmizel nebezpečný had

 

Reklama