Krásný den, milé ženy-in,
co znamená štěstí? To velké štěstí je můj partner, děti a zdraví naší rodiny. To je moje opravdové štěstí. Bohužel si to lidé nejvíc uvědomí, až když o to mohou přijít. Před časem byl můj syn v nemocnici s problémamy s dýcháním. Po našem návratu jsem šla dělat kafe a manžel si šel hrát s dětmi. I když chvilkami to spíš vypadalo, že se brání jejich obléhání, chvilkami je honil, chytal a lechtal. Když potom leželi na zemi a byli už všichni unavení na jedné hromadě na zemi, věděla jsem, že to je moje štěstí. Byla jsem šťastná s nimi. Byla jsem šťastná doma s těmi, co miluji. Všechno ostatní bylo nepodstatné. Vždyť dětský úsměv, ten maže všechno. Probdělé noci, lumpárny, problémy. Vždycky se potom musím alespoň usmát.
Potom je tady ještě spousta malých radostí, které člověku pomáhají se usmívat na svět. Je to sluníčko, sníh, úsměv, pohlazení, polibek, kytky, zvířata, výlet, čokoláda, knížky, hudba, ticho, které to všechno zdůrazní, dárek, výhra, popovídání s kamarádkou, něco nového...
A jak se mám? No dobře.
Někdy víc, někdy míň. Když je víc problémů, beru to podle školy, tam je dobře za 3. Když si postěžujete, kupodivu sice uděláte spoustě lidem radost, ale když budete spokojení, uděláte radost rodině i sobě.
Přeji všem, aby si našli to svoje štěstí a dovedli se radovat i z maličkostí. Vždyť je potom život veselejší.
markousekMilý markousku,
šťastná rodina je dar.

Reklama