S manželem Pavlem (36) jsou svoji už čtyři roky. Děti zatím nemají, ale to se má v blízké době změnit. Dospěli už do bodu, kdy by rádi založili rodinu se vším všudy. Proč taky ne? Mají kde bydlet a ve vztahu vše klape tak, jak má. Přesto Dita myslí i na možnost, že by tomu tak v budoucnu být nemuselo.

„Ne, rozhodně nechci nic špatného přivolávat! Pevně doufám, že spolu zůstaneme až do konce života. Jenže tím si bohužel nikdo nemůže být jistý. Mám kolem sebe plno případů, kdy se rozpadlo i na první pohled dokonalé manželství. To se bohužel stává. A já i na tuhle možnost chci být připravená,“ říká Dita, která si proto už před sedmi roky založila tajný bankovní účet. Na něj posílám měsíc co měsíc tři tisíce korun ze své výplaty.
5ff833b26ec7fobrazek.png
Foto: Shutterstock

„Máme sice s mužem plus minus představu, kolik kdo z nás bere, ale výplatní pásky si neukazujeme. A účet máme každý svůj soukromý. Takže o mých úsporách mimo nemá ani tušení. A tak to taky zůstane,“ svěřuje se mladá žena, která výčitkami svědomí z tajností rozhodně netrpí. Naopak se jí žije mnohem lépe, protože by měla z čeho žít i v případě nouze.

Myslíte si, že by si chlap třeba jednou vyčítal, že vás kopne do zadnice kvůli nějaké mladší, hezčí? A já nechci řešit, že v takovém případě nemám ani na kauci za pronájem bytu. Než se totiž rozdělí společné jmění manželů, tak to dost dlouho trvá. A vzhledem k tomu, že byt, ve kterém žijeme, je mého muže, stejně tak i auto – obojí zdědil, tak bych toho stejně moc nezískala,“ krčí rameny Dita a dodává: Ženský, nebuďte hloupý, myslete na zadní vrátka, i když vám zdánlivě nic nehrozí. Ať jednou nelitujete.“

Čtěte také:

Reklama