love

Dobrý den, nevím, jestli pro někoho tento můj zamilovaný příběh bude zrovna ten nejlepší, ale pro mě je to příběh životní.

Už v jednom ze svých příběhů jsem psala o svém manželovi a našich životních útrapách. Jsme spolu už krásných 15 let, poznali jsme se v nemocnici, on pacient, já sestřička. Já tehdy po čerstvém rozchodu, on po velice těžké operaci. Já prožívala svoje první trápení s láskou a on svoje zdravotní trable také těžce snášel. Během služeb v nemocnici jsme si spolu hodně povídali. Já měla pocit, že je to člověk, který i přes své trápení poslouchá, co říkám, dokonce mě tehdy utěšoval. Vůbec mě nenapadlo, jak se všechno vyvine.

Asi po měsíci, když jsme ho pouštěli domů, mi sliboval, že se určitě ozve. Já, láskou dost zklamaná, jsem všechno odkývala, ale myslela jsem si o tom mužském pokolení své. Hned druhý den jsem ale musela názor přehodnotit. Mimo nemocnici to bylo naprosto odlišné, zkrátka jiný pocit a já se postupně zamilovala. Spousta lidí mě odrazovala, nechoď s nemocným člověkem, jednou se o něj budeš muset starat. Ale náš vztah toto všechno přežil, za rok byla svatba a já jsem snad nejšťastnější manželka na světě i po těch letech, co jsme spolu.

Samozřejmě, že i na slova všech „vrkačů“ došlo, manželův stav se po několika letech zkomplikoval, po půlroční hospitalizaci mi vrátili domů totálního ležáka, ale nikdy jsem si na nic nestěžovala, s manželem jsme se postavili osudu čelem a i tuto situaci zvládli. Nebylo to vůbec lehké, ale s odstupem času oba tvrdíme, že vše zlé je pro něco dobré, protože až během této doby jsme si oba naplno uvědomili, co pro sebe znamenáme. Dnes tvrdím všem, co si stěžují na malichernosti, ať si uvědomí, že když se pak něco ošklivého přihodí, budou na tyto malichernosti vzpomínat a rádi by je vrátili zpět. A ono to někdy prostě nejde. Tohle jsem si uvědomila, když byl manžel na hranici života a smrti a změnilo to celý náš vztah. Dnes má sice manžel ve svých 37 letech invalidní důchod, nikdy už nebude zdravý, ale je to ten nejlepší manžel a otec, jakého jsem si dovedla představit. A ač se to může někomu zdát divné, jsem stále zamilovaná.

Karinečka

Karinečce posíláme za tento příběh odměnu. Máte i vy v zásobě nějakou zamilovanou historku? Podělte se s ostatními! Nejlepší došlé příběhy zveřejníme a odměníme. Dnes máte poslední příležitost! Více informací si můžete přečíst ZDE.

Čtěte také:

Reklama