Čtenářka Boženečka  je prý sportovní antitalent, jediné co ji ze sportu učarovalo bylo jízdní kolo. Oceňuje na něm, že se může kochat krajinou a přitom sedět. Děkuji Vám Boženečko za příspěvek

Krásný den všem.
Jsem docela sportovní trdlo. Plavat umím tak maximálně ve vodě po prsa,lyže jsou pro mě čertova prkna,na kterých umím tak akorát stát na koberci. Běhání mi hrůzu nahání,v posilovně mě funět a potit se nebaví. Na aerobik jsem moc líná,na box moc zbabělá. Tenisovou raketu držím jako panna mužské přirození,u volejbalu dostávám rány míčem.

No,klasický antisportovec.Na co však nedám dopustit je právě kolo.Rajtovala jsem na něm už jako malá holka,jen co jsem dosáhla na pedály.A že byly hodně vysoké!Jezdila jsem na taťkově Ukrajině,o které se říkalo:“Nechceš-li být kůže líná,kup si kolo Ukrajina!“

Jezdila jsem cestou necestou,jezdila jsem v dešti,ve větru,dokonce i v zimě.Také jsem na své vlastní kolo tvrdě šetřila,protože milou Ukrajinu tatínek cestou z hospody totálně zrušil.

Za svůj život jsem ujela na kole stovky a stovky kilometrů a zatím stále bez nehody.Pravda,teď už nejsem takový závodník jako za mlada.Už mi nevlají vlasy a nejezdím jak ďas.Zato jezdím pořád a moc ráda.I dnes,v mém téměř důchodovém věku s přehledem uštvu na kole i mnohem mladší jedince,na což jsem pyšná.

Kolo je moje velká srdeční záležitost a velký koníček.Projela jsem na něm kus naší republiky a cyklostezky znám skoro zpaměti.Kolo má tu výhodu,že i když makáte,tak přitom sedíte a můžete se kochat krásami všude kolem.Cyklistika byla,je a bude pro mě tím nejlepším a nejpříjemnějším sportem.Smekám helmu a velmi děkuji vynálezci jízdního kola-panu Karlu von Draisovi!

Krásný den,vaše

Boženečka.


Vy a kolo:

  • Jezdíte na něm ráda? Nebo musíte?
  • Jak jste se na něm jezdit naučila?
  • Umíte si ho opravit?
  • Seznámila jste se na kole s někým?
  • Vadí vám cyklisté na silnici?
  • Máte slušivý cyklistický dresík?
  • Nebo jste měla bouračku?

Vaše příběhy,  názory, polemiky, fotky, historky i fórky posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z těch, co do tématu dne přispějí, odměním sportovním náčiním. Konkrétně konkurenční výbavou, trekovými holemi s odpružením. Pro chvíle, kdy se na kolo nebudete moct ani podívat.

Reklama