sandyAhoj zvířátkomilky, jak jsem tak koukala, všechny máte nějaké zvířátko plné zlozvyků – no, pořád lepší, než plné blech a klíšťat ;-)). Jen se divím, jak můžete na tom svém milovaném chlupatém, hladkosrstém či šupinatém miláčkovi vidět nějaké vady?

Já jsem milovaná hladkosrstá potvůrka a žádné charakterové vady nemám – že má panička na všech dekách prokousané díry, protože když se zabalím, aby mi nebyla zima, a nemůžu dýchat, tak si přece musím udělat díru na šňupáček, abych se neudusila, případně na očíčko, abych viděla co se děje. No nemá si ty deky kupovat takové neprodyšné!

A když je mi smutno a chci se pomazlit, tak přece nemá mít to kafe tak blízko klávesnice, když já chci sedět paničce na klíně a účastnit se debaty a taky je divné, že panička má tak málo rukou, když pracuje, tak mě nemá čím hladit a drbat pod krkem a na bříšku. Já přece nemůžu za to, že moje nejoblíbenější hračka je vyrobená z odporné umělé hmoty, která žvýkáním a kousáním ještě víc oslizovatí a je jen pro paniččino dobro, že se musí občas shýbnout a zabojovat se mnou o to nádherně ožužlané husokuře a hodit mi ho, abych se pěkně proběhla. A taky přece není moje chyba, že na záhonku nevyrostlo to kuřátko, když jsem si tak pečlivě zasadila všechny kostičky – a ty nedobré kulaté věci z něj poctivě vyrýpala – to tedy opravdu nevím, proč na mne tak křičela něco o tulipánech, ty přece nejsou k jídlu, já je zkoušela, fakt nejsou dobré.

No může se člověk  na tohle nadělení zlobit? Není nádherná? A postupem času začíná být jediným tvorem, který mě doma vítá a to tak nádhernými přemety, že by se za ně ani cirkusová hvězda nemusela stydět.

Tak hezký den přeje Markýzina Sandy.

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.

Má i váš mazlíček nějaký zlozvyk? Napište nám o něm!

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a odpoledne vybereme jeden, jehož autorka dostane odměnu.

Reklama