Dobrý den všem,

chtěla bych Vám napsat o menšinách. Já sama do jedné patřím.

Jsem Romka a jsem na svůj původ hrdá.  Moji rodiče mi dali do života tu nejlepší výchovu a především spoustu lásky. Vadí mi, jak každý nás Romy odsuzuje a hází nás do jednoho pytle. Mezi Romy stejně tak jako mezi každým národem jsou lidé dobří i zlí.

Já znám spoustu skvělých Romů, jsou to lidé, kterých si vážím. My Romové to máme v životě docela těžký, ono není jednoduché každý den žít s tím, že se najde někdo, kdo vám dá ťafku jen za to, že jste tmavší, že vás prodavačky pozorují, jestli náhodou něco neukradnete, a tak vás hlídají a chodí za vámi jako pejskové.

Už delší dobu žiji v Praze, kde se cítím celkem dobře, protože tady si lidé nejsou jisti, jestli jsem Romka či cizinka, tak si nedovolí mne podezírat, i práci si tu najdu bez větších problémů. Jsou zde lidé, kterým nevadí, jakou mám barvu pleti, a je škoda, že to takhle není všude.

Protože vím, jak je nepříjemné žít s nálepkou: jsi jiný.Neodsuzuji ani jiné menšiny či kohokoliv, kdo je jiný, a život je hned hezčí. Posuzuji každého podle jeho charakteru a jestli je to dobrý člověk.

Mám štěstí, že mám spoustu skvělých přátel z většinové společnosti a to mě hřeje na srdci. Chtěla bych podotknout, že jsem nevěřila, že by v SuperStar mohl vyhrát Rom a vidíte, Vlastíka obdivoval celý národ. A takových Vlastíků je mezi námi spousta, spousta slušných lidí se srdcem na dlani.

 

R2


Děkuji za Váš e-mail a buďte hrdá dál!

Posílám Vám CD Semifinále Top 10, kde zpívá také Sandra Ferková.


editorka Mira

Jste jiné národnosti a chcete se vyjádřit k našemu tématu?

Dnešní téma

Jaký máte vztah k menšinám?
Vadí Vám děti cizinců v našich školách?

Xenofobie a rasistické skupiny - víte o nich?
Jaký je váš názor na smíšená manželství?

Registrované partnerství homosexuálů, souhlasíte s ním?
Co nebo kdo jsou podle Vás menšiny?
Pište, nejzajímavější příspěvky odměníme dárečky!

redakce@zena-in.cz

Reklama