První čtenářkou, která s věcmi ve svém okolí nemluví, neb je založením realistkou, je ToraToraTora. Snad jediná věc, se kterou občas prohodí pár slov, je notebook...

Tak přece se našla! Ptáte se kdo? Čtenářka, která nemluví s věcmi. Její nick zní: ToraToraTora...


Holčičky bývají od malička citlivé, s jemnou duší, kterou očekávají i v lidech a věcech kolem sebe. Já zřejmě měla být kluk. Kolem sebe očekávám fyzikální zákony, které jsou na rozdíl od světských vždy funkční, což je zdrojem mé neutuchající radosti a optimizmu.
Pokud doma něco nefunguje, hledám příčiny. Problémy jsou od toho, aby se řešily. A to, že vznikly na základě nějaké mechanické poruchy, či výrobní chyby činí z barevného maglajzu mého života černobíle šrafovanou a přehlednou křižovatku. Jak krásné. Kdybych tak personifikovala blikající lampičku nebo familiárně pohovořila s pračkou odmítající odstřeďovat, znamenalo by to připuštění faktu, že věc není černá či bílá, rozbitá či funkční, ale že za potížemi může být závada v kombinaci se špatnou náladou elektrospotřebiče. 1) to opraváři nevysvětlíte. 2) musela bych zavolat psychologa bílé techniky nebo zkusit vyjednávat sama.
Jiná věc je, že si celkem ráda užívám samotu. Tu obvykle nacházím za stěnami našeho bytu. Mám trochu závrať při pomyšlení, že bych ve chvílích, které hodlám strávit jen sama se sebou, byla ve svém útočišti atakována drzými poznámkami DVD přehrávače nebo hloupými otázkami sítka na čaj. Ne, ne, díky.
Vztah s věcí, co se týče komunikace, mám snad jen se svým notebookem. A jsem ráda za jeho mlčení. Za jeho tiché naslouchání. Miluji, že se neptá a nechce má slova rozvádět. A děkuji mu za to, že je bez odmlouvání polyká a uchovává pro pozdější potřebu. Všechny rozhovory s živými lidmi, zážitky, zkušenosti i emoce se stanou myšlenkami a ty nakonec slovy tepanými klávasnicí. Nepřisuzuji mu tedy duši ,ale nechávám ho být důležitým článkem v koloběhu slov.
ToraToraTora

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. dubna 2012: Mluvíte s věcmi?

  • Mluvíte s věcmi? A s jakými? Co jim říkáte? Kdy jste naposledy s nějakou věcí mluvila?
  • Připadají vám lidé, co mluví s věcmi, trochu šílení? Nebo to považujete za normální?

Své příspěvky k tomuto tématu mi zasílejte nejpozději 11. 4. 2012 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Vaše příspěvky nechť jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a také šanci na získání pěkného dárku: slevového poukazu 1.000 korun do prodejen hodinek 4PM (FOR POSITIVE MOMENTS) k odběru značkových hodinek Axcent of Scandinavia a JetSet.

poukaz

Reklama