Děkujeme čtenářce s nickem Dadma za příspěvek k dnešnímu tématu. Souhlasíte s ní?

Tak nevím zda je dobře nebo špatně, že žijeme v době techniky.

Dříve si lidé  museli sami vše vypěstovat, uvařit, vyprat ručně, zatopit v kamnech, nanosit vodu a chodili většinou pěšky. Tedy měli pohyb, který nám v dnešní době velmi chybí. Také jídlo měli zdravější, ne sice takový výběr, ale bez chemie. Na druhou stranu zase nebyly léky a lidi umírali na nemoce, které dnes díky  vědě umíme léčit. Právě v lékařství je technika dnes opravdu nezastupitelným pomocníkem lékařů.

V dnešní době právě díky našim pomocníkům, vzniká hodně civilizačních chorob z přejídání a nedostatku pohybu. Bohužel je to tak, ale ani já bych nevyměnila svoji pračku za necky, myčku za škopek s mastnou vodou, ústřední topení a moderní sporák za obyčejná kamna a vodovod za studnu.

Technika běží dopředu mílovými kroky. Můj děda nebyl ani v Praze a já mohu sednout na letadlo a letět kamkoliv na světě.

Takže já za sebe odpovídám na první větu v úvodu článku: Jsem ráda, že žiji v dnešní době. Nevzdala bych se ani auta, televize, mobilu, internetu, pračky, myčky, mikrovlnky, vysavače a všech těch věcí, které používám a které mi usnadnují život. Někdy nám starším ročníkům jde z toho všeho hlava kolem, ale mým dětem a vnoučatům to problémy již nečiní.

Dadma

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Na lepší si člověk lehko zvyká, ale máte pravdu v tom, že je to někdy na škodu. Strašně lenivíme.

Co si o tom myslíte vy, milé ženy-in? Chtěla byste některá z vás zkusit život třeba v devatenáctém století? Myslíte, že byste obstála?

Napište nám na dnešní téma na:

redakce@zena-in.cz

4. indicie do soutěže:

Nevybruji

Odpovědi:

2] Stanislav Šefčík [*]

Dělá to tik-tak ? NE

[5] Dása [*]

patřím do koupelny? ANO

 

 

Reklama