Sympatická mladá žena se před časem rozešla s dlouholetým přítelem. Tedy přesněji řečeno: On se rozešel s ní! Opustil ji kvůli nové atraktivní kolegyni v práci. Přesně v té firmě, kde se seznámili před lety i oni dva. A kde Eliška – i přes pro ni nepříjemnou osobní událost - stále pracuje.
5d8353a6ef8e3obrazek.png
Nejdřív mi přišlo, že se s tím nemohu nikdy smířit. Vždyť jsme plánovali rodinu, měli vyhlídnutý byt a snili o společné budoucnosti,“ začíná své vyprávění opuštěná žena. Dnes je prý ale ráda, že to tak dopadlo. „Najednou se na toho pro mě vždy atraktivního chlápka dívám úplně jinýma očima,“ vysvětluje a dodává, že paradoxně ji k tomu pomohlo i setrvání v práci, kde ho dál měla den co den na očích.

Samozřejmě jí všichni známí tehdy radili, ať dá výpověď a odejde, aby se na milostné tokání svého bývalého nemusela dívat. Ale dnes ví, že udělala dobře, když zůstala: „Upřímně řečeno, jsem moc na výběr neměla,“ přiznává. „Dobré pracovní místo člověk v našem městě hned tak nenajde,“ říká na rovinu a dodává, že to bylo sice opravdu těžké, ale zároveň fantasticky ozdravující.

Ano, kamarádky mi říkaly, že jsem masochistka, když dobrovolně sleduji v přímém přenosu vývoj nového vztahu s jinou ženou, ale mě to kupodivu vážně pomohlo,“ směje se dnes už absurdní situaci Eliška. A s úlevou vyjmenovává věci, které jí na jejím bývalém poměrně dost vadí a kterých si dřív nějak nevšimla.

Musím se opravdu někdy až smát, když vidím jeho některé reakce. Mám tu sílu, že to vnímám jako bych se dívala na nějaký film s hodně trapným hercem,“ říká o současné atmosféře v zaměstnání. Svého ex zná po tolika letech samozřejmě velmi dobře a hravě tak rozezná, kdy je upřímný, a kdy je jeho chování jen póza. „A jsem fakt strašně ráda, že to tak dopadlo, protože on vlastně není schopen doopravdy milovat. Jemu dělá dobře ukazovat, že má vztah s atraktivní ženou, na které mu ve skutečnosti až tak nezáleží. A stejně to zřejmě bylo s námi, jen jsem to tehdy neviděla nebo vidět prostě nechtěla,“ shrnuje stručně své poznání.

Přečtěte si také:

Reklama