Pár nepříjemných událostí potkalo v loňském roce čtenářku Vivanku. Přesto je ale ráda, že se nestalo nic horšího, a doufá, že tento roku bude lepší.

Milá Vivanko, to jste měli tedy smůlu... Přeju celé Vaší rodině, aby byl ten letošní rok o moc lepší. Děkuju za příspěvek, hezký den!


Nejsem vůbec pověrčivý člověk, nikdy jsem nic nezaklepávala na dřevo, nevěřím na smůlu při rozbitém zrcadle ani nevěřím na horoskopy. Ale jsem ráda, že rok 2013 už je za námi a čeká nás snad něco lepšího.

Čekala jsem od toho roku pohodičku, náš prcek překročil 1 rok života hned na začátku roku a já se těšila, že v létě už bude „velký kluk“, budeme si užívat prvních slůvek, spoustu legrace, výlety do ZOO apod. Je to miláček, to ano, ale mluvit se mu nechce, je to takový náš malý lenoch a vystačí si ukazováním prstíčku :-) tak jsem si říkala, jedeme poprvé k moři, od února jsme se z kamarádkou chystaly, plánovaly jak si to s našima klukama užijeme. Hned druhý den po příjezdu nám náš syn onemocněl hroznou střevní virózou, a po dvou dnech, kdy nebyl schopný ani zvednout hlavičku z postele a neustálém odmítání tekutin jsme se rozhodli odjet domů. Dovolená nevyšla, peníze vyletěly oknem. Těch pár dní se na mě tak podepsalo, že jsem upadla do hrozné deprese, se zlomenou psychikou, prožila jsem zoufalé dny v cizí zemi a nemohla malému pomoct, nikdo blízký kolem, jenom jsem slyšela že někdo má např. průjem a mě se udělalo špatně, pořád jsem měla v hlavě ty vzpomínky na „dovolenou“.

Přešly 3 týdny co jsme byli doma a manžel mi volá z práce, že jede do nemocnice, že měl pracovní úraz, kdy mu jeden stroj amputoval 3 prsty. Manžel strávil pár týdnů v nemocnici a já s malým bojovala sama doma. Za 5 týdnu mi ubylo 10 kilo. Manžel stále bojuje o jeden prst, který mu přišili, chodil na převazy, rehabilitace a čekají ho reoperace a zase rehabilitace. Ale za ten jeden prst navíc to stojí, i když žijeme jen s nemocenskou a rodičovským příspěvkem. Zní to asi jako tragický rok, ale když se ohlédnu zpět, musím uznat, že na světě se dějí mnohem horší věci, než je zkažená dovolená, střevní viroza a amputované prsty. Jsem vděčná, že je moje dítě zdravé, i když se mu nechce mluvit, že nás skolí jednou za čas viroza a ne nějaká těžká nemoc jako např. rakovina a že manžel přišel „jen“ o tři prsty a ne třeba o celou ruku anebo nohu.

Ale i přes to všechno doufám, že nás v Novém roce 2014 čekají nějaké krásnější chvíle s rodinou a to samé přeji Vám, ať máte každý rok úspěšnější než ten předchozí.

Vivanka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Rok 2013

  • Co vám přinesl rok 2013?
  • Jak na něj vzpomínáte?
  • Co se vám vloni povedlo a nepovedlo?
  • Stalo se ve vašem životě něco zásadního?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás samozřejmě vyhraje, a to knížku Sexy vrásky a velké lásky, kterou napsala India Knightová (nakl. JOTA). Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je 2013. Děkuju všem!

obal

Reklama