Další povídání o manželovi nám poslala čtenářka Libuše. I jí je manžel oporou a je ráda, že ho má. A to je moc dobře.

V těch špatných dobách se pozná nejlíp, kdo je oporou... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Libuše, a přeju krásný den.


Vážená redakce,

přemýšlela jsem, jak „pány tvorstva“ ohodnotit, či snad říci, že byli oporou. Zde se naskýtá spousta možností. Kdy byli oporou v době nemoci, kdy v situaci, že zemřel někdo v rodině. Možností je přehršel.

Jsem vdaná 30 let. Vzal si mě, brát jsme se nemuseli. Manžel byl rozvedený, sňatek byl „z rozumu“. Syn se narodil po roce a půl, dcera pak po třech letech na to. Tak to bych řekla, že mi byl oporou, že zásluhy měl. Podílel se na výchově, sice někdy sporadicky, neboť zaměstnán jako autodopravce „po revoluci“. Nicméně nás zabezpečoval, trávil hodně času s dětmi.

Děti vyrostly, osamostatněly. Žijí mimo naše bydliště. Tudíž jsme v bytě sami. A je vše na nás dvou. Nákupy, úklid v bytě (kromě oken) se manžel snaží sám, dnes i bez mého upozornění. Tenkrát, kdy byly děti doma, nedělal nic. Chci asi napsat to, že mladí partneři někdy nevidí, nevědí, že by měli pomoci. Ženská byla vždy tou, která tyto práce vykonávala.

Je mi jistě oporou. Nezanedbatelnou. Už jen to, že tu se mnou je. Že si spolu povídáme o normálních obyčejných věcech, že si během dne zatelefonujeme, že si třeba koupíme vzájemně jen obyčejnou čokoládu.

Jsem ráda, že ho mám. S nikým není ideální život (nikdo není světec). Přesto si myslím, že je mi oporou, tak, jak to bylo „při slibu manželském“. „Budete spolu v dobách dobrých i špatných“.

Přeji hezký čtvrtek všem v redakci i ženám - in.

Libuše

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: V čem je vám partner oporou?

  • Můžete se na svého partnera spolehnout?
  • V čem je vám největší oporou?
  • Co byste si bez něj nedovedla představit?
  • Chybí vám opora?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá za odměnu knížku Kdo miluje nejvíc (T. Stimson) z nakladatelství Domino. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je OPORA. Předem děkuju!

kni

Reklama