Ondrasek74 vysvětluje proč se neúčastní diskusí na internetu s výjimkou jednoho, kde silidépostižení nemocí navzájem radí..

Dobrý den těm, kterým se chce diskutovat i těm, kteří se tohoto vzdávají. Internet nám dává možnost diskutovat a připomínkovat příspěvky někoho, koho vůbec neznáme. On zase nezná nás.

Domnívám se tedy, že při diskusi mohou být lidé relativně otevření a napíší kolikrát i to, co by do očí člověku nikdy neřekli. Schovávají se za nějaký NICK a prakticky nic o nich nevíme, anonymita jim dává sílu vyjádřit se někdy i poněkud drsněji.

Kolikrát jsou diskutující vulgární a neuvědomují si, že toho na druhém konci mohou urazit, popř. poškodit. Diskusní témata tedy nevyhledávám právě z tohoto důvodu.

Určitě jsem pro pečlivé správce webu, kteří budou mazat nevhodné příspěvky, popř. uzavírat účet těmto diskutujícím.

Jediná výjimka je web, mohlo by se říci svépomocné skupiny, na který chodím velmi ráda. Občas se na něco zeptám, občas napíšu svou zkušenost nebo názor, občas si jen postesknu. Jde o web, který se týká roztroušené sklerózy, kde si vlastně všichni pomáháme, čerpáme z rad těch zkušenějších, déle nemocných.

V ordinaci lékaře totiž není kolikrát čas se na vše vyptat a hlavně spoustu otázek vás napadne až doma, nebo když nastane nějaký problém. Mohu s klidným svědomím říci, že tento web mi již několikrát moc pomohl a od zdejších diskutujících se mi dostalo obrovské podpory ve chvílích nesnází.

Jsem moc ráda, že jsem tyto stránky našla, a že mě ostatní přijali mezi sebe. Děkuji tedy všem diskutujícím na tomto webu a přeji jim hlavně hodně zdraví a dlouhé období remise.
Ondrasek74


Děkuji Ondrasku74 za Váš příspěvek a také přeji co nejdelší období remise.  K vašemu textu není co dodat. Je to podobné jako s kopírováním filmů. Je to krádež, ale mi to tak nějak nebereme. Když se navezeme do někoho na webu a urazíme ho – tak to urážka je, my jsme neslušní, ale taky to tak nějak nebereme. To je přece nereálné, to je na internetu, to se nepočítá…

Dnes máme stále téma internetové diskuse, třeba najdete odvahu a přispějete:

  •  Diskutujete ráda?
  • Něco, někdo vám v diskusích vadí?
  •  S kým a kde se vám nejlépe diskutuje?
  • Jste pro mazání příspěvků, nebo proti?
  • Jaká pravidla byste zavedla pro diskuse?
  • Je na internetu absolutní svoboda slova?
  • Pomohla vám diskusní fóra? ¨
  • Zažila jste na diskusích něco neobvyklého?
  • Vadí vám věčné rýpalky a příspěvky mimo mísu?

Témat, o kterých můžeme diskutovat je hodně. Tak sem s nimi:

redakce@zena-in.cz

 

5 .-.-.-. / -. / -.-- / ... // --.. / . / -. // .. / ... / .-. / .- / - / ... /

Dnešní hlavolam a hádanka

Reklama