Když víkend co víkend slyším drnčení sekaček a křoviňáků, nepřestávám si klást otázku. Proč lidé ty trávníky pořád tak „hoblujou“? Copak tráva není hezká, když v ní kvetou sedmikrásky a jetelíček?

grassProč chtějí všichni u baráku golfové hřiště? Co je to za módu? Chápu, že v bezprostřední blízkosti domu je pohodlnější chodit po krátkém pažitu, ale proč takhle zplundrovat i zahradu nebo sad? Proč si rovnou nepořídí umělý zelený koberec? Měli by jednou pro vždy pokoj.

Třeba naši sousedi. Ti se stali doslova otroky svého trávníku. Sotva přijedou, paní se převleče do pracovního nebo do plavek, nastartuje sekačku a nedá pokoj, dokud neposeče celou zahradu. Její manžel ji následuje s hráběmi a dočišťuje to, co vypadlo ze sběrného koše. Když mají dokonale uklizeno a na centimetr „ohoblováno“, je neděle a odjíždí se domů. A tak se to opakuje každý víkend.

Že je to baví.

Přitom k venkovské chalupě se hodí spíš zahrada v podobě louky, s drobnými květinami, a ne na krátko střižený pažit golfového hřiště.

Všichni se tím nakazili, a tak jak úspěšně zničili venkovský kolorit zahrad tújemi, pokračují strohou parkovou úpravou, která postrádá půvab a romantiku.

koně

To je můj názor, vy můžete mít jiný...

Reklama