5f1956c8a39a2obrazek.png
Foto: Shutterstock

Její manžel má dobrou práci, a tak si Martina na nedostatek financí nemůže stěžovat. Rozhodně si nemusí vystačit jen s penězi z rodičovského příspěvku. Jenže ani dvacet tisíc korun její měsíční útratu v obchodech nepokryje. A tak si peníze pravidelně půjčuje. Od své matky, bratra či kamarádek, a výjimečně, když je nejhůř, tak dokonce i u různých nebankovních společností. Může za to její záliba, která se stala posedlostí. Baví ji hezky oblékat své dvě malé dcery (2 roky a 5 let).

Nic neobléká dvakrát

„Troufám si říct, že žádná maminka z okolí nemá tak pěkně oblečené a upravené holky, jako já. Kamkoli s nimi přijdu, každý na nich může oči nechat, jak jsou krásně vystajlované. Poslouchám jen samou chválu, což mě moc těší, co bych to nepřiznala,“ říká Martina, která všechny módní kousky kupuje hned dvakrát – na obě dcery, někdy dokonce i třikrát. To když objeví totožný outfit „pro matku i dceru“.

V žádném oblečení ale její dcery nevyjdou vícekrát než jednou. Někdy ani to ne. „Podruhé je oblékat do toho samého už mě nebere. Mám ale tolik věcí, že není problém. Skříně praskají ve švech. Musím sebekriticky přiznat, že když do nich něco s předstihem koupeného založím, kolikrát to objevím až ve chvíli, když už jim to je malé,“ směje se Martina, které ale její záliba leze do peněz. Měsíčně je schopná utratit v průměru šest tisícikorun.

Na dcerách nešetří

„Nešetřím ani na jídle nebo kosmetice, takže se svou částkou na účtu vyjdu jen málokdy. No, vlastně vůbec nikdy. Takže to řeším půjčkami, když objevím nějaký skvělý kousek. Nakupuji totiž i z druhé ruky. Maminek, které si dají záležet na vzhledu svých dětí, jsou mraky, takže je to oblečení často úplně nepoužité,“ usmívá se Martina. I ona většinu oblečení, které už měly její dcery na sobě, prodává dál. Tím se jí část peněz vrací, a tak může splácet dluhy. O těch ale její manžel neví.

„Přetrhl by mě! Naštěstí není problém to utajit. Vůbec netuší, co je nové nebo kolik které značkové kousky stojí. Ale už se těším, až se vrátím do práce, a budu mít na svou zálibu více peněz,“ dodává Martina.

Čtěte také:

Reklama