Milá redakce,
 
bydlení je určitě vážné téma. Já si například neumím představit bydlení mimo město. Jsem Pepík křtěný Vltavou a ruch a možnosti města a také jeho krása a romantika mě dodnes fascinují. Mohu po Praze chodit dlouhé hodiny. Město si doslova užívám a krásnou architekturu nebo mlhu nad křižovatkou považuji za stejnou poezii jako vzrostlý strom nebo zamrzlý vodopád. Ale někdy důležitější než město nebo vesnice je rozhodování: byt nebo domek, pronájem nebo vlastní.
 
Pocházím z rodiny, ve které nikdy žádný majetek nebyl. Jsem nejstarší ze šesti dětí, odmalička vedený k tomu, se o sourozence starat. Bydlení pro mne je odjakživa spojené s velkým ruchem a spoustou lidí na malém prostoru, kde se všichni neustále potkávají, povídají si a všechno řeší společně.

Řeknete si možná, že by vám scházela chvilka klidu. Ano, občas to tak může být. Ale také je to prostředí, kde člověk nikdy nezůstane osamělý a kde je stále zábava. Vždy se máte koho zeptat na radu a od koho si půjčit ponožky :-) Vždy odněkud zní nová muzika a máte s kým probrat politiku nebo nový film.
 
Když jsem zakládal svoji rodinu, chtěl jsem se o ni postarat lépe než moji rodiče, kteří svým potomkům kromě vzdělání poskytli jen prázdné kapsy. Nepovedlo se, žijeme už hodně dlouho v jedné místnosti a čím dál víc si lezeme na nervy. Přesto věřím, že bude líp. Rozhodl jsem se totiž postavit za Prahou domek.
.

Ne jen malý, pro své děti a pro mne s manželkou, ale velký domek, kde bychom se všichni sourozenci s našimi potomky a našimi milými přáteli mohli scházet, bavit se, hrát ping-pong, grilovat na zahradě, pařit do noci, zpívat čtyřmi nebo pěti hlasy oblíbené písničky, hrát počítačové hry, tancovat v obýváku. Hrozně moc se těším, že v tom domku budeme mít stále živo. A také, že se moje děti do toho domku budou rády vracet, až jednou vyrostou.
 
A tak nakonec právě tento sen je pro mne důležitější než rozhodování o tom, kde je jak draho a kolik práce znamená vlastní domek a kolik pohodlí pronajatý byt.
 
Ten sen si určitě vyplním, protože část stavby už máme za sebou!
 
Mickey Mouse


Milý Mickey,
děkujeme za názor a přejeme, aby se domek vydařil, a hlavně, aby děti, až vyrostou, měly také chuť ve vašem díle žít své životy.

Zajímají nás vaše názory na bydlení, proto pište!
 
Reklama