Děkujeme za první příspěvek na dnešní téma. Je od čtenářky Vladěny, která trpí chorobným uklízením

Milá redakce a čtenářky. Dnešním tématem jste se dotkli mého slabého místa. Ne že bych měla doma nepořádek, spíš naopak. Jsem úplně ulítlá na úklid. A všechny tím samozřejmě štvu. Za každým chodím a rovnám, smetám drobečky, utírám vybryndané nápoje a samozřejmě „buzeruju". 

Chápu, že tím lezu každému členu své domácnosti na nervy, ale já si nemohu pomoct. Bordel a špínu prostě nenávidím. Všechno musí být tip ťop, vycíděné, voňavé, srovnané.

Možná je to dáno mou profesí zdravotní sestry, ale to mě prý neomlouvá. Jsem otrok úklidu a kvůli mé obsedantní touze po pořádku mě dokonce odmítá syn pozvat na návštěvu. Jasně, vždycky se u nich rozčílím a začnu uklízet a je to pochopitelně štve. Já vím, že bydlí na vesnici, mají hospodářství, jsou na všechno sami a nestíhají, takže nemůže být všechno jako ze škatulky. Ale jejich binec v baráku je už trochu moc a mě přivádí k šílenství.

Tuhle jsem mu zrovna volala, že se chystáme přijet na návštěvu a on se úplně vyděsil. Mami, nejezdi, máme rozkopanou ložnici a to bys určitě nevydýchala. A jo, trvala jsem na svém, alespoň vám pomůžu. A tak si představte, že v den mého příjezdu vstali brzy ráno a začali uklízet, abych mě prý neklepla pepka.

Můžete si možná myslet něco o otravné tchýni, ale já to myslím dobře.

Vladěna

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Zkuste se vžít do jejich situace. Určitě vás rádi uvidí, ale možná ještě radši, když jim nebudete dávat najevo, že jsou bordeláři. I když ve vašich očích možná jsou.

Jak to máte s úklidem vztahem k pořádku či nepořádku vy, milé ženy-in?

Jste také ulítlá na pořádek? Jaký nepořádek ještě snesete a co už je pro vás „bordel“ neúnosný? Kdo je ve vaší rodině největší nepořádník? Uklízíte po něm, nebo ho donutíte, aby si uklidil sám? Na kterých místech nesnášíte špínu a musíte uklidit, i kdybyste padala únavou? Kdy jste měla v bytě největší nepořádek? Uklízíte průběžně, nebo si to necháváte nahromadit? Byla jste někde, kde se vám z nepořádku a špíny zvedal žaludek?  

Napište nám na téma: Binec versus pořádek na redakce@zena-in.cz

 

Reklama