Jaká panuje při zkoušce z jízdy v autě atmosféra, když jsou instruktor a dozorčí policista nepřátelé na život a na smrt? Jako v márnici. Tuhle zkušenost učinila čtenářka Overlooks...

Příspěvek čtenářky Overlooks vypráví o zkoušce z jízd za dusné atmosféry...


Moje závěrečná jízda v autoškole byla prostě horor. Samozřejmě, že jsem se bála, že jsem měla trému a ruce se mi třásly. To ale nebyla největší potíž toho dne. Pan policista, který jel vzadu jako dozor a instruktor autoškoly, který seděl při jízdě vedle mě byli nepřátelé na život a na smrt. Kdysi přátelé pracující ve spřízněných oborech se pohádali a ve zlém rozešli, ale přesto byli občas nuceni spolupracovat, mluvit spolu, podepsat se na jeden papír.
Tak tihle dva se mnou jeli při poslední jízdě! V autě atmosféra jak v márnici, úplné ticho, akorát mě cvakaly zuby strachy. Jenže ticho bylo ještě dobré. Jak se začalo mluvit, bylo to o moc horší.
Policista například řekl: Pojedeme doleva, přes most, instruktor řekl: ne, pojedeme do kopce k lesu.... a takhle to šlo celou dobu.
Při krátké zastávce jsme vystoupili z auta a probírali technickou stránku vozu a údržbu.
Přišla řeč na pneumatiky, jaký tlak má být v jednotlivých kolech. Řidič autoškoly mi odsouhlasil, že zadní 2,1 a přední o něco méně, ale pan policajt to začal okamžitě vyvracet o odůvodňovat, proč je to lepší nahustit jinak. Bylo to hrozné, ale on se nepřel se mnou, hádali se oni dva spolu, jako bych tam nebyla! Ve finále skoro zapomněli, že tak jsem, že jsou tam kvůli mně. Byla to jedna velká, hodinu a půl trvající slovní potyčka. Zaplať pán bůh že jen slovní. Kdyby došlo na pěsti, nevím, jestli bych měla sílu je od sebe odtrhnout.
Cestou zpátky jsem poslouchala dobré rady typu: Řiďte se vlastním rozumem a instinktem a ne tím, co vás učí pologramotný nezpůsobilý instruktor... a tak podobně. Bylo to asi nejdelší dopoledne v mém životě.
Ale na tom, že jsem zkoušku úspěšně složila se naštěstí shodli. Myslím, že jsem tam pro ně nebyla důležitá, že jsem tam byla přímo za rušivý prvek. Jak krásně by si bývali zanadávali, kdyby nemuseli brát ohled na neurotickou slečnu, které se museli aspoň minimálně věnovat.
Dneska řídím dobře a hlavně opatrně. Při představě, že bych kvůli trestným bodům musela autoškolu opakovat se mi pokaždé zastaví srdce.

Overlooks

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 12. března 2012: Vaše historky z autoškoly

  • Zavzpomínejte na dělání řidičáku - jak vám to šlo? Prožila jste něco vtipného? Nebo naopak nebezpečného? Udělala jste řidičák napoprvé?

Příspěvky na toto téma mi zasílejte nejpozději 12. března 2012 v 15.30 hodin na redakční e-mail (viz níže). Pokud váš příspěvek uveřejním, potom máte šanci na získání krásného dárku - dvou srdíčkových bonboniér I Love Milka. A pokud chcete mít větší šanci na uveřejnění, ať je váš příspěvek alespoň dvakrát tak dlouhý jako tento odstavec textu.

milkamilka

Reklama