Už jsem nevěřila, že mě mohou přestat bolet nohy. Už kolem třicítky mě začala pobolívat lýtka a mívala jsem pocit těžkých nohou.

 

 

Už jsem nevěřila, že mě mohou přestat bolet nohy. Už kolem třicítky mě začala pobolívat lýtka a mívala jsem pocit těžkých nohou. Strašně ráda jsem nosila vysoké podpatky, bez nichž jsem si nedovedla představit svůj život. Málokdy jsem si vyšla v nízkých botách, ve kterých jsem si připadala ještě menší, než jsem. Tehdy jsem pracovala v reklamní agentuře, kde jsme připravovali řadu akcí, které zpravidla trvaly celý den nebo končily někdy nad ránem.  Byla jsem pořád na nohách a taky dostala svůj první zánět žil, který byl následkem mých křečových žil.

 

Dost mě to vyděsilo, ale ne natolik, abych se sebou začala něco dělat. Lékaři mi tehdy  doporučili, abych  zrušila  jehlové boty a začala nosit při extrémní zátěži nebo cestování stahovací elastické podkolenky nebo punčochy.  Více méně nepravidelně, a to ještě pouze při zánětu žil nebo bolestech a pocitech těžkých nohou jsem tento režim dodržovala, ale k radikální změně mě donutil až daleko závažnější problém. Dostala jsem zánět žil znovu a opět do stejného lýtka. Tehdy jsem viděla v televizi spot o přírodním přípravku, který rychle a účinně dokáže ulevit od bolestí, otoků, působí preventivně  a je také vhodný na cesty a při zaměstnání, kde hodně stojíte nebo sedíte v autě. Tedy přesně to, co jsem potřebovala.

 

Musím přiznat, že VARIXINAL užívám od té doby pravidelně. Pomáhá mi však i to, že jsem se nadobro vzdala dvanácticentimetrových podpatků, které jsem snížila minimálně o sedm centimetrů. Mému rozhodnutí nahrála i móda, protože není problém si vybrat hezké boty i bez újmy na zdraví.

 

Udělala jsem řadu dalších opatření. Když někam cestuji letadlem, vždy si obléknu kompresivní punčochy a pravidelně cvičím a měním polohu nohou. A skoro jsem zapomněla ještě na jednu důležitou věc, držím si váhu. Nadbytečná kila totiž škodí žilám, a podporují tvorbu křečových žil – varixů. Stačily dva roky a já jsem relativně v pohodě.

 

Jsem opatrná a vyplácí se to. Už žádné otoky nebo zánět žil. A to je jen kosmetická záležitost, která mě nedokáže vůbec rozházet. 

 

www.varixinal.cz

Reklama