Přeji pěkný den, chtěla bych napsat o mém rodném městečku NOVÁ ROLE. A to rodném doslova, jelikož jsem se narodila na mostě přes místní říčku Rolavu v sanitce, která převážela maminku do porodnice v Karlových Varech. Nová Role leží uprostřed lesů, rybníků a polí. Však také ROLE znamená ve staroslovanštině pole. Známější je možná Stará Role nedaleko Karlových Var. Odtud pochází můj tatínek, maminka z nedaleké vesničky Mezirolí(která je na půli cestě mezi Novou a Starou Rolí). No a oni se setkali na jedné tancovačce právě v Nové Roli.

Po střední škole jsem nastoupila do práce v místní porcelánce a tady jsem poznala svého muže. Jaké bylo mé překvapení, když jsem ho poprvé představila rodičům. Maminka mi řekla: „Ale vždyť já už ho znám strašně dlouho". Udiveně jsem na ní pohlédla a ona dodala: „To máš tak, tehdy, když ještě nestálo místné panelákové sídliště, jsme s tebou bydleli v podnájmu v jednom domečku. A pro něj a několik okolních domků byla společná studna. Vodovod se teprve stavěl a vodu jsme tedy brali z ní. Když jsem chodila pro vodu, abych vyprala tvé plíny, vždycky jsi v kočáru ječela. No a tento mladík tě houpal a uklidňoval. Bydlel totiž v jednom z těch ostatních domků".

A já v tomto „jeho" domku bydlím s mým báječným manželem-utěšovatelem malých holčiček, už přes 30 let. A proto prohlašuji, jsem hrdá na to, že jsem NOVOROLAČKA tělem i duší!
Zdraví Januše.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Moje město, moje ves - to je téma na dnešní den. Své příběhy, postřehy a zamyšlení s vaším bydlištěm v hlavní roli posílejte na adresu

redakce@zena-in.cz