Děkujeme čtenářce Terce, která se nám svěřila, jak je pro ni těžké loučit se starými věcmi. Vytváří si k nim citový vztah. A víte, s čím se loučila opravdu bolestně? Přečtěte si její příspěvek a třeba zjistíte, že jste na tom podobně.

Já jsem ten typ člověka, co si k různým věcem vytváří  citový  vztah. A to se netýká jen oblečení, ale často předmětů a hlavně dlouhodobých "členů" domácnosti. O dlouhodobé členy se u nás jedná o spotřebiče,které jsme měli více než 10let a to je pak opravdu těžké se s nimi loučit.

Když dělám třeba pořádky v šatníku, tak některé věci už opravdu nenosím, ale přesto si je schovám. Buď proto, aby můj šatník nepůsobil prázdným dojmem, nebo jsem nějaký módní kousek dostala od někoho nebo se mi jen prostě líbí, ale je mi malý nebo je obnošený, tak si ho prostě schovám, abych měla památku.

Některé věci -nejen oblečení, schovávám příliš zbytečně a pak vzniká nepořádek a tak třeba místo "úklidu" šatníku vznikne ještě větší binec.

Třeba můj strýc patří mezi takové nostalgické nevyhazovače starých věcí. Vždy, když se uklízí a jeho manželka by to nejraději vyhodila, tak on řekne , "že to ještě chvilku může nechat" a pak to  třeba trčí ve skříni opravdu dlouhou dobu.

Když to tak zpětně vezmu, tak co mi opravdu rvalo srdce bylo vyhazování mých panenek, na které jsem  již byla poněkud stará. Ještě horší pak pro mě bývá, když se mi oblíbená kabelka rozpadne a už s ní nic jiného nejde dělat, jen jí vyhodit. Vyhazuji ji s lítostí a navíc se taková nová kabelka shání špatně, i když je na trhu mnoho druhů kabelek, ale takovou, jakou jsem měla třeba už nikdy nekoupím. A ty nové kabelky pak jen ohlížím a hledám v nich samé výhrady :)

Ale někdy, když mě popadnou opravdu velké nervy, tak se do uklízení pustím s vervou a to pak vyhazuji vše, co mi příjde pod ruku, třeba i ty starožitnosti :) Ale pak, když se zase vlna emocí uklidní, tak vlastně zpytuji svědomí, co jsem to udělala, že jsem vyhodila své oblíbené boty :) Takže, ukládejte archaismy na památku s mírou a uklízejte raději v "klasickém" rozpoložení, ať toho nemusíte pak litovat :)

Z Karviné zdraví Terka.

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Milá Terko, myslím, že podobné vyhazovací záchvaty popadnou jednou za čas každého. A pak si rveme vlasy...

Jak to máte vy, milé ženy-in? Jste spíš shánčlivé nebo vyhazovací? Napište nám o svém oblíbeném kousku oblečení.

Adresa redakce@zena-in.cz čeká na vaše příspěvky

 

Reklama