Jak tak pročítám tento internetový magazín, rozhodla jsem se Vám taky napsat se žádostí o názor čtenářek.

Jsem nemoderní?
Jsem rozvedená, mám 2 holky (za měsíc) 15 let a 8 let. K tátovi jezdí pravidelně, vše probíhá celkem bez problémů. Jo, jenže celkem. Minule si přivezla od táty boty. Od Vietnamců, za 100,- Kč a naprosto nenositelné (což záhy zjistila, leží v koutě botníku), ale vybrala si je sama. Na příšerným klínu, z uměliny, no prostě model ála stará bába. Táta jí nebyl schopen říct, že ty boty se na ni nehodí, navíc jsou ve výprodeji a nemoderní. Prý je chtěla, tak jí je koupil. Já pak musela jít a koupit jí nové, dražší a nositelné. Já musím a tatínek je hodnej a všechno dovolí, za chvíli třeba kroužek do nosu!

Občas zajde u táty ke kadeřnici. No, někdy jsem těžce nesla, někdy se mi to líbilo, barevné kombinace byly vskutku zajímavé, vzhledem k jejímu věku bych někdy ji, kadeřnici nebo tátu přetrhla, ale budiž. Včera dcery přijely zas od táty a já myslela, že mě omejou. Ta mladší v pohodě, ale ta starší nosí mikádo pod uši, celé obarvené na černo a v tom žlutonazrzlé silné pruhy melírů. No stará mladá hadr, vypadá v tom jak příslušnice jedné menšiny na jedné proslulé trase k hranicím. Tak jsem volala otci, co on na to, jestli to schvaluje. Na to mi řekl, že ať si na tu hlavu dá, co chce, že jemu se to líbí. Prostě tatínek je ten hodnej, a i když se mu to nelíbí, tak co by pro dcerušku neudělal. Že jí ta jistě odbornice kadeřnice na hlavu naplácala jí přinesenou BARVU (kdyby aspoň přeliv!) a vyrobí jí takovou hrůzu na lebce, jsem prostě nepochopila. Holt náš zákazník, náš pán. Mám spoustu známých kadeřnic, se kterými jsem konzultovala, co s tím, tak se nejdřív podivily, že jí to někdo vůbec byl schopen udělat a nerozmluvil do nějaké příjemnější a normálnější barevné kombinace.

Tak teď nevím, u otce nemůžu hledat podporu, aby dcera vypadala nějak normálně, nebo se jí snažil v něčem alespoň trochu korigovat (a ne takhle, kdyby se to aspoň nosilo!), mám snad vyluftit kadeřnici, nebo dceru? Mám ji v tom nechat chodit a sama trpět, jak se lidi otáčejí a ťukají si na čelo, nebo jí to přebarvit, ostříhat na mecha, nebo dělat, že ke mně nepatří?

Tak co vy na to? Ne že bych se z toho nervově kácela, to ne, ale nelíbí se mi to. Nebo jsem nemoderní, netolerantní a vůbec celá divná matka?

Majdinka


Milá Majdinko, obávám se, že jediné rozumné řešení je: zatnout zuby a tohle telecí období vydržet. Snad každý z nás si prošel něčím podobným z druhé strany, a tak si zkus na to vzpomenout. Pokud opravdu vypadá tak příšerně, dají jí to sežrat za tebe nejen kámošky, ale i kluci, o které bude mít zájem, a sama přešajtluje ...

Chce to hlavně přežít se zdravým rozumem ty naše puberťáky...

A pokud i vy máte nějaký problém, napište ho do rubriky SOS. Uvidíte, že se vám tady dostane milé rady...

sos@zena-in.cz

Reklama