Žila jsem dlouho sama. Asi tak před půl rokem jsem se seznámila s Fandou. Rozuměli jsme si a tak jsem mu nabídla, aby se ke mně nastěhoval. Jsem ráda, že mám partnera, ale teprve teď ho začínám více poznávat.

Jak se říká, v nouzi poznáš přítele, poznávám i já toho svého. Bohužel spíš z té negativní stránky. Před lety jsem měla autonehodu. Nebyla vážná, ale utrpěla jsem „lehčí“ úraz krční páteře, který se po letech začal ozývat. Při změnách počasí mám obrovské bolesti, které provází nepříjemné motání hlavy a závratě.

žena

 Když mě to „popadne“, bojím se vyjít na ulici, abych neomdlela. Chodím k jednomu lékaři, který mne vždycky dá do pořádku, ale jeho ordinace je poměrně daleko, a protože od nehody neřídím, musím cestovat autobusem. 

Požádala jsem přítele, aby mě k lékaři doprovodil, že mám strach, abych někde neupadla. Má to při cestě do práce, ale i tak se začal vymlouvat, že nechce přijít pozdě. Já vím, že si tam na docházku zase tak moc nehrají a nějaká půlhodina se neřeší. Pracuje jako automechanik u svého známého.

Jenomže on z nějakého důvodu se mnou nechce jít. Jako by se za mě styděl. Nechce, aby ho někdo potkal s takovým lazarem?

 A tak jsem požádala kamarádku, která mi ochotně vyhověla, ale stejně jsem měla pocit, že se mě chce na něco zeptat. Předběhla jsem ji a vymluvila se na to, že Fanda má nějakou naléhavou práci a nemá čas se mnou jít.

Dobře, omluvila jsem ho a myslela si, že to byl ojedinělý případ. Ale nedávno se zase projevil jako neochota.

Šel si do obchodu koupit cigarety, tak jsem ho požádala, aby koupil i rohlíky, když tam jde.

Vrátil se s cigaretami, ale bez rohlíků. Prostě na ně zapomněl, ale vracet už se nechtěl, i když je krámek nedaleko.

Já vím, někdo si může myslet, že je to prkotina, že jsem si pro ty rohlíky mohla zajít sama, ale mě to docela mrzí.

Něco mi říká, že Fanda je sobec, který jen bere a neumí dávat.

Čtěte také:

S čím vám doma partner pomáhá?

Můj přítel je strašný pecivál

 

Reklama