napsala naše čtenářka s nickem malinke-kote. Má mobil s aplikacemi, ale nijak je nevyužívá. Někdy si zahraje nějakou hru, aby si zkrátila dlouhou chvíli při čekání

Přeji všem pěkný,i když zamračený den, dnešní téma mě zaujalo a tak jsem se nakonec rozhodla něco málo napsat. Jak vlastně využívám svůj mobilní telefon? Převážně ho mám na volání. Sem tam napíšu nějakou tu sms-ku, ale to mně přijde zbytečně zdlouhavé, takže raději když něco potřebuji, tak zavolám. A co se týká aplikací? Ano mám chytrý telefon, ale vlastně ani nevím k čemu. Aplikace žádné nevyužívám, i když jich je tam spousta. Sem tam, když někde jsem a je zdlouhavé čekání, tak si zahraju nějakou tu hru, kterou si tam přes market nainstaluji, ale to je asi tak vše.

Když jsem byla na škole, tak jsem hodně využívala česko-německý a česko-anglický slovníček, k tomu ještě MHD, které mi do školy a ze školy jezdíval, abych nenosila sebou zbytečně jízdní řád. Jinak jsem to nevyužívala a ani nevyužívám. Sice jsem ten tip, který vyžaduje lepší mobilní telefon, ale nikdy jsem aplikace využívat nechtěla. Šlo mě převážně o to, aby měl mobilní telefon WIFI, což můj současný má. Přesto ale internet moc nevyužívám.

Jsem náročnější člověk a ráda mobilní telefony vyměňuji. Měla jsem jich spousty a dokonce si i pamatuji můj první mobilní telefon, který byl úplně obyčejný a také mně stačil. Před dvěma a půl lety jsem si pořídila mobilní telefon a chtěla jsem využívat právě aplikace umožněné k studiu, ale bohužel i přesto, že měl mít JAVU tak jí nepodporoval, tak jsem zašla do prodejny, proč tomu tak je a oni mi sdělili, že si to musím napřed stáhnout přes internet.

Bohužel můj firemní paušál neumožňuje internet a tak jsem měla smůlu a mobilní telefon jsem díky tomu nechtěla. Byl ještě rok v záruce a já si přesto pořídila nový mobilní telefon, který aplikace umožňuje. Teď mám rok a půl nový mobilní telefon a já ho tak trochu už nechci, ale musím s ním vydržet. Po nějaké době se mi totiž mobilní telefon přestane líbit a chtěla bych nový, ale nemusí to být extra nějaká novinka. Hlavně vybírám telefony nejen kvůli WIFI, ale také kvůli ceně.

Kdo má vlastně u nás v rodině nejlepší telefon? To se ani nedá tak soudit. Moje mamka vždy zdědila po mně mobilní telefon, když jsem si pořídila nový a taťka mít nějaký speciální telefon nemůže kvůli práci. Nesmějí tam mít fotoaparát a další funkce. Takže ten má obyčejný a na to volání mu bohatě stačí. Sestra má taky chytrý telefon, ale že by měla lepší než já? Mně přijdou všechny chytré telefony na stejné úrovni, ale je možné, že se pletu a vidím to jinak než ostatní. Třeba já osobně bych si nepořídila telefon, co má můj přítel. Mně se na něm nelíbí, že už to má Windows 8.

Užijte si dnešní den ať už s telefonem či bez něj. Já osobně ho musím mít neustále u sebe, a když ho zapomenu, jsem schopna se pro něj vrátit, když je to možné. Ano, dá se říct, že jsem na něj závislá, ale ve smyslu kdyby náhodou nedej bože mě někdo volal a já ho neměla u sebe. Přeci jen může to být důležitý telefonát.

malinke-kote

Milá malinké-kote, díky za váš názor. Jak jsem tak pochopila, vy si telefony pořizujete spíš kvůli vzhledu, než kvůli funkcím, ale asi nejste sama

Text nebyl redakčně upraven  

A co vy, milé ženy-in, vyjádříte se také k tomuto tématu?

  • Jak využíváte svůj telefon?
  • Pokud máte „chytrý“ telefon,  využíváte aplikace?
  • Jaké konkrétně? Jaké vám usnadňují život a jaké máte pro zábavu?
  • Kterou aplikaci využíváte nejčastěji?
  • Kterou považujete za nejužitečnější?
  • Jak často telefony měníte? Musíte mít vždycky poslední novinku?
  • Kdo má u vás v rodině nejlepší telefon?
  • Jaký telefon mají vaše děti? Jsou náročné, nebo se nachají „odbýt“ zděděným přístrojem po rodičích, či starších sourozencích.
  • V kolika letech měly svůj první mobil?

Napište nám na adresu: redakce@zena-in.cz

Reklama