Zajímavé postřehy k dnešnímu tématu o vedení domácího účetnictví zaslala čtenářka Tina5. Nevěří bankám a pozastavuje se třeba nad tím, že v zahraničí se za vedení účtu neplatí...

Být na mateřské znamená ohromné výdaje a malé příjmy. Své o tom ví čtenářka Tina5...


Milá redakce, včera krásné sluníčko a dnes pošmourno a šedivo a k tomu téma peníze..

Jsem na mateřské, máme víc jak je průměr 1,22 dítěte na ženu, tak asi si umíte snadno představit naše přijmy a výdaje. Ale nechci si tu stěžovat. Bez peněz se žije hůř než s nimi, ale nedají vám vše. Můžete si za ně koupit lepší péči, ale ne zdraví. Můžete se obklopovat stále novými věcmi, ale jak dlouho vydrží nadšení z něčeho nového? Už v tu chvíli, kdy věc kupujete a platíte jde obchodníkům o to, abyste co nejdřív přišli a kupovali znovu. I v reklamách se nabízejí stále nové a nové věci.. včera mi přišlo emailem: Je čas na výměnu pračky.. ta nejlepší stála 16 990Kč. Naše pračka dostává řádně zabrat, jediný den, kdy ji nehoním, je neděle, o to víc zas fachčí v pondělí a celý týden, ale proč ji měnit, když zaplať Pán Bůh funguje? Když vynechám takovou přízemní otázku jakou jsou peníze a kde vzít 17 tisíc na novou pračku? Nedávno jsem četla velmi zajímavý článek o penězích. Kdo si může spořit, patří mezi malé procento lidí na této planetě. Takže všem těm šťastným moc blahopřeju.

A ještě jedna otázka: Myslíte si, že v bance jsou všechny peníze, které máte na papíře zapsané? Opravdu všichni lidé mohou jít a teď hned si své veškeré úspory vybrat? Docela by mě to zajímalo..

A ještě jedna perlička. Známá žila v Anglii, později se vdala a její manžel tam odešel za ní. Když si zakládali spolu účet v bance, muž se ptal úředníka v bance, kolik stojí vedení účtu. Bankovní úředník vykulil oči a zeptal se, zda si dělají srandu. Muž odpověděl: „Ano.“ Známá uvedla na pravou míru, že si legraci nedělají, že u nás je běžné platit za vedení účtu. Bankovní úředník byl velice překvapen. Je to už pár let, už i u nás máme banky, kde se neplatí za to, že jim svěříme naše peníze.

Hezký den,
Tina5

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. listopadu 2011: Vedete si účetnictví?

  • Jak funguje vaše domácí účetnictví?

svickaOtázka k dnešnímu tématu zdá se jednoduchá, ale myslím, že odpovědí existuje spousta. Každý člověk má k financím jiný vztah a jinak je řeší. Někdo je dokonce vlastně ani moc řešit neumí a bude za jakoukoli radu vděčný. Zajímá mě tedy, jestli a jakým způsobem je řešíte vy, milé čtenářky? Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte do 2. 11. 2011 a 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže) a nezapomeňte, že chcete-li mít větší šanci na uveřejnění a na získání dárku, je potřeba, aby váš příspěvek byl dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Dárkem si tentokrát projasníte a provoníte bydlení, mám tu pro vás voňavou svíčku AIRWICK s podmanivými barevnými efekty v krásném balení se zápalkami.

Reklama