Píše a fotografiemi dokládá naše čtenářka s nickem ekleinovka. Šla s dobou. Zvláště „ujíždí“ na brýlích slunečních, kterých má doma pěknou sbírku

Příjemnou středu všem ostrozrakým a i nám, kteří už jaksi svůj slábnoucí zrak můžeme učinit opět ostřížím, leč pomocí brýlí, čoček a možná i lupy... Anebo jej vylepší operace.

Co se mně týče, jsem na brýlích přímo závislá. Nejen na dioptrických, ale ještě více na slunečních. Už odmala jsem tyto brýle nosila celý rok. Dokonce si pamatuju, jak jsem si je jako frajerka nechala na očích při školním focení. Doma mi bylo odměnou proplesknutí vlastní matkou, sotva mne na fotce spatřila. :) No uznejte, zrcadlovky,ty přece za pár facek stály

eklein

Pak jsem nosila lenonky, různé sportovní brýle, jeden čas letěly ,,mouchy“ a další a další. Prostě jsem šla s dobou. Bez brýlí mne bylo těžko spatřit. Velký vliv na jejich nošení měly alergie . Byly to takové mimikry, jak schovat nateklé, rudé oči angorského králíka a nepoutat pozornost okolí.

beryl

Postupem času můj zrak začal slábnout a já se stala majitelkou prvních dioptrických brýlí - Futuro Angelo - červenočerných. Za dva roky následovaly další, silnější, opět v podobném designu. Postupně se přidaly i brýle na dálku. Sice skla s jednou dioptrií, ale do auta a na televizi jsou mým nepostradadatelným pomocníkem. Když už jsem u brýlí dioptrických, je se mnou občas velmi veselo. Neustále je hledám, a to je mám na hlavě jako čelenku. Takže si vezmu manželovy a jdu se pídit, kam jsem je zase zabordelařila. Děti mne upozorní, na co že nosím dvoje brejle :)

foto

Kolikrát zaměním brýle na dálku za brýle na blízko. Motám se, zakopávám, vidím rozmazaně a pak mne to konečně secvakne, kdeže se stala chyba. Musím je neustále hlídat, protože náš Bastík je na ně přímo úchylný./ Včetně nenáviděných mobilů/. Jakmile se dostane z našeho zorného pole, už jezdí jako tryskomyš a hledá. Má několik trofejí.

Moje červené si vypůjčil na několik okamžiků a z paciček zbyly čnějící dráty - dodávám fotodůkaz.

bryle

Manželovy si vypůjčil na delší dobu, asi chtěl být za fešáka. Zřejmě mu neslušely a tak nám je přinesl po kouscích k nohám. Brýle sluneční proto ukládám, kam to nejvýše jde. Jsem na ně ujetá, vlastním jich několikero. Moje sbírka je teď však velmi prořídlá. Záškodník už tu není jen Bastík, ale daleko nebezpečnější je dcerunka, která si je tajně odváží do Prahy na kolej. Když ji v létě stěhujeme domů, vrací se mi i moje ,,výbava“ / podotýkám, že nejen brýle/ .

bryle

bryle

Jsem po několika operacích a bez slunečních a dioptrických brýlí se už neobejdu. Mně se líbí, vždyť  nejen splňují svůj účel,ale jsou i skvělým módním doplňkem.

Už mám zase jedny vyhlédnuté. :))
ekleinovka

Milé ekleinovko, je nejlepší, když se brýle povýší na skvělý módní doplněk

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s brýlemi vy, milé ženy-in? Podělíte se s námi také o své zkušenosti?

  • Nosíte brýle na dálku nebo na blízko?
  • Máte brýle odmalička, nebo jste je začala nosit až v dospělosti.
  • Jak jste se s brýlemi vyrovnávala? Zvykla jste si, nebo vás stále obtěžují?
  • Kolikatery brýle máte?
  • Našla jste si obroučky, které vám sluší? Vypadáte dokonce v brýlích lépe, než bez nich?
  • Jak často brýle obměňujete?
  • Máte nějakou příhodu s brýlemi? Už jste je třeba usilovně hledala a měla je na hlavě?
  • Pošlete nám fotku, jak vám to sluší v brýlích?

Na vaše obrýlené příspěvky se moc těším na adrese:redakce@zena-in.cz

 

Reklama