Přečtěte si další příspěvek, který nám poslala čtenářka Eliza, za který samozřejmě děkujeme a budou se vám sbíhat sliny.

Ahoj při dobrém jídle. Jsem mlsoun a lenoch. V tomhle případě se potvrzuje moje měsíční znamení, protože jako správný býk si na jídlo velmi potrpím, ale nejlépe když s tím není moc práce. Moji zmlsanost ještě podpořila skvělá kuchyně mojí mamky, kde zejména ve slaných jídlech nemá konkurenci. Je zajímavé, že tatínek vždycky preferoval sladká jídla.

Teta, maminčina sestra, peče výtečné sladkosti, ačkoliv její manžel je skoro nejí, ale to jen okraj. Jak už jsem přednesla, jednou z mojich vlastností je určitá lenost, ale u jídla to jde stranou. Nejsem líná se pořádně najíst a jsem ochotná pro to něco udělat.

Některé zásady mého vaření mi jdou na ruku - zeleninu a ovoce vař co nejméně, maso vař a peč co nejdéle. Naštěstí má můj drahý obdobný vkus, takže si na dobrůtkách pochutnáme oba a jen málo věcí si navzájem neujídáme. Máme rádi zeleninu křupavou, maso propečené, omáčky lehké a čokoládu hořkou.

Takže jsem doladila několik jídel, která nezaberou moc času a chutnají oběma. Brokolici milujeme jen zlehka odušenou na bílém víně a doplněnou nivou, plátky masa opečené na pánvi polité omáčkou z orestované cibule a brusinkové marmelády s česnekem (rybízová marmeláda je také dobrá). Klidně můžu k večeři zapéct chleba se sýrem - čím déle byl v lednici, tím lépe - a sklidím potlesk stejný jako za složitou omáčku s domácími knedlíky.

Posledním hitem jsou kloboučky žampionů naplněné lžičkou mletého masa a pečené na pánvi a růžičková kapusta s omáčkou z kysané smetany. Pěkná situace nastala když jsme před týdnem chystali utopence. Krájela jsem cibuli a cpala buřty do sklenice. Miláček chystal nálev, protože ocet opravdu nemusím. Nejdřív si dal lok octa rovnou z lahve - prý jestli není zkažený. Po namíchání zálivky ještě upil asi tak 2 decky, že prý to musí ochutnat. Samozřejmě bylo nálevu málo, takže si užil ještě jednou :-)

Těším se, co si zase udělám k večeři :-)

Eliza

Vy jste mě pěkně namlsala. A k tomu si Míša přinesla voňavou "čínu"a já mám tady jen jogurt.

 

Reklama