Toto doznání zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Tepito. A jak k tomu názoru dospěla? No, dospěl k němu spíš její muž, více už vám ale prozradí sama...

Přirozenou starost o okolí má v sobě už od narození čtenářka Tepito...


Jsem vrba...nebo spíš, jak říká můj muž, jsem kvočna. Mám zakodovanou potřebu stále se o někoho starat. Tím, že mi je tato vlastnost daná od narození, tak mi příjde samozřejmé, že se na mě okolí  obrací.

Rodina mi sděluje všechna trápení či radosti - to je normální, ale mám pár kamarádek, které mi volají jen v nouzi nejvyšší. Většinu vídám velice málo, jen když potřebují, tak si vzpomenou na mě. Ono totiž vůbec nejde o to, že by čekaly nějaké „všeřešící rady“, ale úplně jim stačí, že se mi můžou vykecat ze svých starostí. A tak jsem už poslouchala peripetie několika rozvodů. To byly hodinové telefonáty 24 hodin denně. Soudní tahanice nejsou příjemné... Těžké pro mě bylo, vyslechnout prvotní šok kamarádky po diagnoze rakoviny. Rok jsme spolu probírali každou návštěvu lékaře, prošli jsme si chemoterapií, vývojem nahoru či dolů... Naštěstí je po operaci a léčbě relativně v pohodě-soudě podle toho,že už  se dlouho neozvala.

Jak u nás zazvoní telefon, rodina reaguje velice apaticky, 99% volání je pro mě. Jsem s tím smířená, ač ukecaná, vydržím poslouchat. Mám fígl. Když se rozhovor vyvíjí směrem k dlouhému monologu, usadím se s pletením v křesle a telefon mám na rameni. Poslouchám a přitom nezahálím. Nejsem žádný sudí, ani rádce jen ta vrba. A protože ze mě ještě nikdo kolíček do basy nevytvořil, tak nemůžu nikomu vykecat tajemství typu-král Lávra má oslí uši. Tak se na mě nezlobte, že žádné detaily neprozradím.

Tepito

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 19.3.2013: Jste dobrá vrba?

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. Později odpolene vám prozradíme, která čtenářka získala slíbený dárek: šampon Garnier Kids Zelené jablko.

garnier

Reklama