Chodila jsem na Střední zemědělskou školu, obor ekonomika a celé čtyři roky jsem prohlašovala, že chci všechno, jen ne být účetní.

Dopadlo to tak, že jsem účetní už 26 roků.
Od roku 1990 jsem začala dokonce soukromně podnikat  v tomto oboru. Je to zaměstnání jako každé druhé, jsem taková šedá kancelářská myška sídlící ve svém kutlochu, kde mám počítač a několik tiskáren. Pracuji z domova a musím říci, že to vůbec není výhoda. Rodina si na to brzy zvykne, že jste pořád k dispozici a všechno na Vás nahodí, protože jste přeci doma.... 

Pracuji pro malé podnikatele a příjdu si spíš než jako účetní jako likvidátorka bordelů. Když mě to přestane bavit, tak prostě hodím nohy na stůl a chatuji. Podotýkám, že tudíž chatuji hodně a ráda. Našla jsem si na ženě-in hodně přátel. Kamarádky i kamarády. Občas mi to chatování má účetnická práce kazí, ale nenechám se odradit, raději natáhnu svou pružnou pracovní dobu do večera. Takže  s pozdravem Chatování zdar  

Alena-Anela

 

Pracuji jako administrativní pracovnice ve státní sféře. Celých osm hodin pracovní doby dělám, že něco dělám. Ale vězte, je to mnohem více unavující, než něco opravdu dělat, ale co nadělám.

Bella

 

Milá redakce,
jak dnes lituji, že nedělám něco zajímavého. Jsem jen šedá úřednice a kromě té chvilky s kávou a čtením Ženy-in. je to jen práce s počítačem. Proto bych se raději vrátila do dob, kdy jsem jako bezdětná pracovala jako provozní v restauraci. To byl život! Do práce se chodilo tak na 9, pořádně se vyvětralo, s šéfkuchařem jsme prodebatovali jídelní lístek, který jsem pak přepsala na stroji a vyvěsila před hospodu. Mezitím přijížděli různí dodavatelé - pivovar, knedlíkáři, prádelna, atd. S nimi jsem vše vyřizovala, do toho přicházeli číšníci a servírky s různými problémy, hosté objednávali akce. To bylo mé nejoblíbenější. Když přišla dvojice projednat svatební hostinu. Snažila jsem se, aby ustoupili od klasického vývaru s knedlíčky, šunkové rolky, atd. a nabízela jim netradiční menu. Někdy jsem uspěla, někdy konzervativně trvali na osvědčeném. Tak ubíhal čas až do večera, někdy bylo třeba nastoupit na plac a roznášet jídlo, jindy se postavit ke dřezu s nádobím. Večer pálily nohy jak čert, ale měla jsem tu práci strašně ráda. Jenže pro mámu se dvěma dětmi je ta úředničina taková spořádanější a hlavně pracovní doba není do noci.
 
S pozdravem Eva
 

Děkujeme za příspěvky, všechny jsou skvělé. Tentokrát  ode mě dostane knížku Bella, jelikož je její příspěvek vtipný, výstižný, ale hlavně... Velmi upřímný!

 

Napište nám i vy na adresu redakce@zena-in.cz o své profesi!
A nezapomeňte si popovídat pod dnešním článkem o dietě - třeba právě vy budete mít brzy pěknou tašku Philips... Více v první novince!

Reklama