Krásný jarní příspěvek plný obdivu a pozitivní nálady nám poslala čtenářka Janaa1. Ta přiznává, že je jarní člověk a miluje vše barevné, co na jaře kvete.

Milá Janaa1, úplně na mě dýchla jarní nálada, když jsem si přečetla Váš příspěvek. Moc Vám za něj děkuju a přeju krásný sluníčkový den.


Hezký den všem co jsou in...

A moc děkuji za krásné jarní téma. Já jsem jarní člověk, jaro miluji a čím jsem starší, tím se můj cit stává silnějším. S nadsázkou vždycky říkám, že od konce léta čekám na jaro.. Ale ono je to opravdu tak. Mám ráda slunce, proto podzim ještě jakž takž snesu, ale zima se svými tmavými dlouhými večery, to není nic pro mě. Miluju slunce. Mám moc ráda, když začnou rašit první trsy jarní trávy, v mládí bych nikdy nevěřila, že si stoupnu k oknu a budu jásat nad tím, jak krásně se zelená tráva. Ale mě ta barva opravdu teď připadá nějak jasnější a zelenější :-), nebo to alespoň tak vnímám. A ještě jedna věc mě na jaru fascinuje. Před spoustou let v našem městě někdo vysázel magnolie. Nevím kdo, ale velký dík za to onomu neznámému člověku... Už dvacet let se těším, až stromy magnolií začnou kvést a obalí se jemnými krásně růžovými obláčky květů.. Lidičky, to je vám taková krása, až se z toho tají dech.

Já jsem prostě jarní človíček, a miluji všechny ty malé barevné kytičky, trávy a vůbec všechno, co po šedivé zimě začne svět kolem nás krášlit. Nevím, jestli jsem na jaře zažila něco překrásného, pro mě je překrásné celé jaro, takže se z něj raduji každý den. Někdo nadává na pampelišky, já je miluju a ráda vzpomínám na ty nekonečné provazce, které jsme jako děti splétali z jejich květů. Dnes ve městě o čistou pampelišku moc nezavadím, ale líbí se mi pořád (vím, že jako majitel trávníku nebo zahrádky bych asi mluvila jinak, trávník nemám, můžu tedy s klidným svědomím obdivovat ty žluté hlavičky)..

Ráda taky vzpomínám, když jsem byla malá na kuřátka, co měla babička. Taková ta úplně malá, žlutá ochmýřená a krásná. Už tak krásné nebyly popálené ruce od mladých kopřiv, co jsme jim trhali, ale vzpomínka je to moc fajn. A na jarní kopřivy se dnes už taky těším - do nádivky a na vlasy. Jen doufám, že se mi povede najít nějaké čisté. Někdy je to ve městě problém.

Takže všem přeju krásné uvítání jara a všem nám přeju hodně sluníčka.. po zimě nám všem udělá spoustu radosti.

Janaa1

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jaro a první jarní den

  • Máte ráda jaro?
  • Nebo dáváte přednost jinému ročnímu období?
  • Víte něco o prvním jarním dnu?
  • Máte nějaké historky o jaru?
  • Zažila jste na jaře něco důležitého, zásadního?

Napište mi cokoliv k tomuto tématu, budu se těšit na vaše příspěvky. Na jednu z vás opět čeká dárek, knížka Paula Coelha Rukopis nalezený v Akkonu (nakl. Argo) a k tomu revitalizační maska na barvené vlasy Satinique.

To ostatní je stejné jako vždy, pište na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je JARO. Předem děkuju!

cenaJaro

Reklama