Ahoj Richarde a ženy-in

Když jsem si přečetla dnešní téma, tak mi došlo, že vlastně nevím, co na mě platí. Nebo spíš pořád na mě platí to stejné – pevná, ale klidná ruka. V tomhle jsem jako koně – nesmí se na mě moc tlačit, ale zas se mě nesmí dotyčný bát. Aspoň jako na dítě to na mě skvěle fungovalo hlavně u doktorů, a vlastně to na mě zabírá pořád. A ne jenom u doktorů :). Jak zjistím, že se mě chlap bojí, že přede mnou couvne, tak u mě končí. A zas když se mě snaží někam natlačit násilím, tak se okamžitě zaseknu a nic se mnou nehne.

Jinak uplácet se moc nenechám – upřímný zájem mě potěší, ale takové ty lichotky, aby se neřeklo, mě hrozně štvou. A nejvíc mě vytáčí lidi, kteří se mě třeba zeptají, co to čtu, i když sami nečtou, nic jim to neřekne a stejně je to vůbec nezajímá.

Sama taky uplácet moc neumím – přijde mi to hrozně neupřímné. Když někomu chci říct něco hezkého, tak to udělám, když ne, tak ne. Ale zas když něco zvorám, tak se klidně omluvím, to mi problémy nedělá.

Asellus


Milá Asellus,

to jste napsala moc hezky s tou rukou. O klidném, ale přísném vedení přitom sní nejedna moje kamarádka, takže myslím vím, o čem mluvíte!

A co vy? Co platí na vás? Redakce@zena-in.cz

Reklama