Říká vám něco jméno Veronika Machová? Jestli jste zapomněli, je to naše Miss World 2010. Prostě nejkrásnější dívka republiky zvolená odbornou porotou.

Veroniku jsem potkala v Poštovní spořitelně, kde si zakládala osobní účet Era a účastnila se jedné z mnoha PR akcí - své nové pracovní náplně. Vysoká štíhlá dívka s blond kudrnami zapózovala fotografům, vyloudila pár zářivých úsměvů a pak jsme se spolu pustily do řeči. K tomu si na talíř naložila přichystané občerstvení – chlebíčky, řízečky... žádné modelkovské upejpání – a upřela na mě azurově modré oči.

mPovídat si s ní bylo milé překvapení. Ve své roli není ještě tak dlouho, aby získala křečovitý a předem nacvičený přístup k novinářům. Měla jsem z ní pocit bezprostřednosti. Co mi řekla, vám teď tlumočím.

Veroniko, jak to přišlo, že jste se přihlásila do soutěže Miss České republiky, myslíte si, že jste opravdu tak krásná?
Viděla jsem ceduli u nás v Plzni s výzvou k přihlášení do krajského kola a jedna z mých kamarádek se přihlásila. A tak jsem si řekla, že to také zkusím. Bylo to ale spíš proto, že jsem si chtěla něčím zpestřit tu každodenní rutinu – škola, domů, učení, v létě na brigádu... Prostě aby se dělo něco nového.

A jak je to s tou vaší krásou? Věříte si? Říkalo vám hodně lidí, že jste hezká?
To vůbec ne. Nikdo mi nic neříkal a já si to ani nemyslela. Kdybyste mě viděli před soutěží, ani byste mě nepoznali. Strašně moc jsem na sobě zapracovala. Při krajském kole jsem denně chodila do posilovny, zhubla jsem, změnila styl, image. Proto jsem to krajské kolo asi vyhrála. Viděli, že dřu a strašně se snažím.

A když jste s Jitkou Válkovou vyhrála republikovou soutěž Miss?
Tomu jsem ani nemohla uvěřit. Měla jsem svou favoritku, o sobě jsem vůbec neuvažovala. Už proto ne, že jsem nikdy nechtěla být modelkou ani se pohybovat v showbusinessu.

Co si tedy od vítězství slibujete?
Nevím, raději nic moc neplánuji. Chtěla bych ale finančně zajistit svou rodinu, aby máma nemusela pořád počítat, co si může koupit a co ne. Vysněný mám dům s bazénem. Ale raději se držím při zemi a k ničemu se moc neupínám.

Čím byste se tedy chtěla živit, když ne jako modelka?
Vystudovala jsem oděvní návrhářství na střední škole a chtěla bych mít svůj salon, nebo prostě pracovat v oděvnictví. Je to ale hudba budoucnosti. Teď dálkově studuji VŠ – obor učitelka uměleckých předmětů a současně ještě dělám učňák – dámská krejčová. Chci být na všechno připravená.

Jak na vás po vašem vítězství reagují lidé a xkamarádi?
Lidé se o soutěž Miss moc nezajímají, že by mě někdo poznal, se mi nestává. Jen mladé holky třeba na přehlídkách v různých obchodních centrech. A kamarádi se chovají úplně stejně jako dřív. Že by někdo záviděl, si nemyslím.

A co noví nápadníci?
Chodím už rok a půl s přítelem, takže volná nejsem.

A to se nikdo nesnaží?
To jo, snaží. Po výhře Miss se to zmnohonásobilo. Ale beru to tak, že oni nechtějí mě, ale Miss. Kdybych nevyhrála, tak si mě ani nevšimnou.

A váš přítel z toho není nervózní?
Řekla bych, že někde uvnitř asi je, ale nedává to najevo.

Jak vypadá takový pracovní den čerstvé Miss World?
Hlavně se musím účastnit všelijakých PR akcí od agentur, pak módních přehlídek. S mými školami je toho dost.

A necítíte se na PR akcích jako cvičená opička?
Jo, jsem jako cvičená opička, ale nevadí mi to. Ti lidé přicházejí kvůli mně, těší se, jsou zvědaví. Mám to ráda a baví mě to.

Co si naše Miss World nejraději obléká?
Nejraději mám sportovní eleganci. Občas dostanu záchvat to slovo sportovní vypustit, a pak chodím na vysokých podpatcích za dámu. A tak to střídám pořád dokola. Mám ještě jedny oblíbené džíny staré mnoho let. Máma mi je už chtěla vyhodit, ale mám k nim citový vztah, takže se jich nechci vzdát. Namalovaná také nechodím stále. Aby mě ale nikdo nevyfotil, nosím kšiltovku a černé brýle.  

Reklama