Ahoj ženy-in!

Byla jsem vždycky hodná a vzorná holka, pracovitá, jedničkářka, navštěvovala jsem hodiny houslí a výtvarku, prostě chlouba rodiny. Ale jsem hrdá Lvice, proto jsem nikdy nesnesla urážky a nespravedlivost. V tom případě se mi zatmívalo před očima a zuřivě jsem bránila sebe, ale i kamarády, zuby nehty. Těmi zuby jednou doslova. Byl to sousedův kluk stejně starý jako já, chodili jsme spolu do školky a hrávali jsme si na hromadě písku, který ležel na hranici mezi našimi domky. Už si nepamatuji přesně, co mě tak rozzuřilo, myslím, že se posmíval mému bráchovi. Začali jsme se rvát a já jsem ho pořádně kousla do zad tak, že s ním museli na pohotovost, jak mu ten otisk mého chrupu krvácel. Ani jsem se mu nemohla omluvit, když jsem toho později litovala.

Naši rodiče se pohádali tak, že spolu pak už nemluvili a zakázali nám hrát si spolu. Cítila jsem dost dlouho velkou vinu. Ale až v dospělosti jsem se dozvěděla, že to nebylo pro tu nevinnou rvačku, ale proto, že můj otec považoval za kamarádskou povinnost upozornit svého souseda, že mu za manželkou chodí jiný. Tohle asi chlapská ješitnost neunesla a skončilo tak dobré kamarádství, ale taky sousedovo manželství, jeho manželka se s dětmi odstěhovala a já jsem nikdy nedostala příležitost k udobření.
Teď jsem učitelka a musela jsem se naučit krotit agresivitu dětí i moji a věřte, že děcka dokážou vytočit tak, že byste je zabíjeli stokrát denně. Taky jsem byla na učilišti a někdy jsem málem nějakou facku schytla, ale nedala jsem se. Přijdete domů a máte totéž v bleděmodrém u vlastního puberťáka. Jenže děckám to odpustím, chce to pořádně se nadechnout a opakovat svoje slova několikrát klidným hlasem. Víc mě vytočí, když nedokáže svoji agresivitu zvládnout šéf, to se pak moje lví povaha vůbec nehodí.

Když je možnost, snažím se dostat na nějaký kurz, kde se učíme metodám komunikace, jak se agresivitě vyhýbat, ale ve školství je bohužel těchto speciálních kurzů velmi málo a to je škoda.

Bonda 


Děkujeme za pěkný závěrečný příspěvek našeho povídání :)

redakce@zena-in.cz

Reklama