61addba3e06e5cl.jpg
Foto: Shutterstock

„Jakmile se v obchodech objeví první čokoládoví Santa Clausové, nejradši bych si zalezla do nory, oddala se zimnímu spánku a vylezla až v polovině ledna. Všechno je to akorát odporný byznys plný marketingových pastí, který se skrývá za hesly jako rozzářené dětské oči, rodinná pohoda, potěšte své nejbližší apod. Když tohle vidím, chce se mi akorát zvracet. Jsem Grinch a nestydím se za to,“ popisuje Nikol.

Mladé ženě vadí také davy lidí, kterými se musí prodírat nejen v obchodech, ale i na ulicích. Všichni podle ní šílejí nejen s dárky, ale i s tím, aby měli plné lednice a špajzy. „Moje mamka to taky dělá. Nakupuje už měsíc před Vánocemi zásoby všeho možného. A o Vánocích se potom s tátou válejí u stupidních pohádek a přejídají se. Když je chci vytáhnout na procházku, odbydou mě, že jsou přeci svátky, a to má člověk odpočívat,“ vypráví Nikol. Ta si zakládá na zdravějším jídelníčku, takže polovinu Vánoc stráví tím, že odráží snahy příbuzných, aby se taky nacpala k prasknutí a dopřála si.

Povinné návštěvy všech možných příbuzných jsou další věcí, kterou Nikol na Vánocích nesnáší. Ne že by příbuzné neměla ráda, ale scházet se jen proto, že jsou svátky a nuceně se bavit, i když třeba není o čem, jí přijde hloupé.

„Nejlepší to bylo před pár lety, kdy jsem těsně před Vánoci chytla střevní chřipku. Sice mi bylo zle jako psovi, ale alespoň jsem se vyhnula všem návštěvám, zpívání koled apod. I když už mi potom bylo dobře, všem jsem řekla, že se pořád cítím zle a strávila jsem svátky v posteli s oblíbenou detektivkou,“ tvrdí.

Vánoce Nikol nesnáší ještě z toho důvodu, že už čtyři roky neměla vážný vztah, což jí příbuzní při setkávání neustále předhazují a o Vánocích jejich nátlak ještě sílí. „Jak to, že ještě nemám chlapa a rodinu. Prý rozhodně nemládnu a nemám na co čekat. To je jen malá ukázka toho, co musím pořád dokola poslouchat,“ uzavírá Nikol. 

Čtěte také:

Reklama