Nejdřív opustil svou přítelkyni i s dítětem, teď se soudí za to, že se k němu lidé nechovají fér. Americký filmový producent Steve Bing, který chodil s herečkou Liz Hurley a má s ní ročního syna, dostane od Britského deníku pokutu za pomluvu. List zveřejnil analýzu o "vzletu a pádu" jejich lásky. Bing tvrdí, že mu článek u fanoušků snížil reputaci.

Bing s Hurleyovou chodil asi osmnáct měsíců. Když pak v roce 2001 otěhotněla, otcovství popřel. "Nemám žádnou jistotu, že je mi Liz stoprocentně věrná. To dítě může být zrovna tak někoho úplně jiného," nebral si tehdy servítky. Bulvární tisk ho za to rozetřel. Testy DNA navíc potvrdily, že Bing je skutečně otcem malého Damiana.

V článku, za který Bing vysoudil odškodné, se píše, že Bing a jeho společník, losangeleský právník Martin Singer se snažili herečku společensky znemožnit. Novináři deníku je oba nazvali "anti-Hurley týmem", který herečku nechával dokonce sledovat soukromým detektivem. Bing prý chtěl získat důkazy o tom, že je mu Liz nevěrná a že tak nemá nárok na žádné alimenty. "Žádná pošpiňovací kampaň se nekonala. To by bylo pod úroveň pana Binga i pana Singera," řekla u soudu jejich obhájkyně Lisa Peterson. Soudce rozhodl v neprospěch novin. Ty uznaly, že napsaly lživý článek. Obhájkyně listu Rebecca Jackson na závěr líčení řekla, že se list pokorně omlouvá za překážky, které text způsobil.

Je to už druhý případ, kdy Bing vyhrál soud za pomluvu. Před několika měsíci o něm bulvární noviny Daily Mirror napsaly, že je to "ubohý blbec" a zveřejnily jeho soukromé číslo. "Zavolejte mu a řekněte mu, co si o něm myslíte," vybízel článek čtenáře. Bing tehdy vyhrál omluvu.  

 
Reklama