Milá Merylko,

moc mě zaujalo téma na tento víkend, a protože se opravdu cítím jak vycucnutý citron, rozhodla jsem se, že se „polituji“ a vypíšu se z toho, co mě ubíjí.

 

Strašně mě bolí záda!
Opravdu. Celý den sedím shrbená u počítače a věř mi, že večer se necítím na třicet, ale na šedesát. Přijdu domů v šest večer a doslova odpadnu.

 

Problém je, že tyhle moje stavy manžel nenese zrovna moc dobře. Asi víš kam mířím – nemám chuť (ani v nejmenším) na sex a manžela to pochopitelně doslova deptá...

Nu, nedivím se mu, ale zkrátka, když ulehnu, chci spát a jeho doteky jsou to poslední, co mne zajímá.

 

Několikrát jsme spolu o tom hovořili, ale znáš chlapy. Pro ně je sex nezbytnou součástí života a když „TO“ nemají, jsou občas pěkně nesnesitelní.

 

Vím, že svým chováním manželství moc nepřidám, ale zkrátka ta únava je silnější než zodpovědnost a rozum :o(

 

Další problém je ten, že jsem se rozhodla pro hospodyni.

Myslím, že občasná výpomoc v domácnosti by mi mocinky pomohla, a kdo ví, zda by se to neodrazilo i na tom, že ona moje únava by se dala na ústup...
Aby si rozuměla: Mám dvě děti a určitě víš, co dokáží udělat doma za binec. Čili když mám jen trochu volného času, místo toho, abych si odpočinula, lítám po bytě jak splašená slepice a snažím se dohnat to, co jsem během týdne zanedbala.

 

A uznej, nebylo by jednodušší, aby mi paní třeba dvakrát v týdnu uklidila a já potom měla klid a pohodu?
Jenže manžel o tom nechce ani slyšet! Prý vše radši uklidí sám, ale jsou to jen takové plané řeči... Pomůže mi, to ano, ale jeho úklid je takový, že potom stejně musím jít a vše si sama douklidit.

 

Rozhodla jsem se ale, že ho v této záležitosti přesvědčím stůj co stůj!

Jen nevím jak.... A Bůh se mnou, až se dozví tchyně, že byť jen myslím na hospodyni! To bude hotové peklo!

 

Tak jsem si ti pěkně vylila srdíčko ;o) A teď jdu objednat pizzu, protože jsem právě dorazila domů z práce a poslední, na co mám myšlenky, je vaření....

 

Přeji tobě i čtenářkám krásný víkend. Ahoj Margaritka ;o)

 

Milá Margaritko,
přesně Tě chápu. Opravdu. A myslím, že určitě nebudu jediná. Je toho na nás někdy zkrátka moc. Práce, domácnost, manželské povinnosti, děti... A kdo to má zatraceně vydržet, že? Jsem ráda, že ses tady mohla alespoň vypovídat. A tu hospodyni si určitě prosaď! I já se časem chystám přivítat v naší domácnosti nějakou hodnou, šikovnou paní, která by mi trošku pomohla od té nekonečné - a přiznám se, pro mě i zničující - domácí práce. Hodně štěstí!

 

A co Vy, milé čtenářky? Cítíte se podobně jako Margaritka? Pokud ano, vypište se ze svých bolístek na náš redakční e-mail redakce@zena-in.cz. Psát můžete i rovnou tady pod článek... zkrátka hezky si tu vzájemně popovídejte. Uvidíte, že se Vám uleví.

 

Všechny Vás srdečně zdraví víkendová editorka

 

Reklama