Co voní nebo naopak nevoní čtenářce s nickem Margaretka, se dočtete v jějím příspěvku, za který děkujeme.

Nejvíc si připadám jako čichací maniak v létě – posečená tráva to je přímo lahoda, vůně zralých jahod je ještě o stupeň výš, miluji rozemnutou mateřídoušku mezi prsty – pak k nim neustále čichám, dokud neodejde poslední zbyteček. A  ráda si stoupám po lípu, nos vzhůru a dokud nikdo neotravuje, stojím tam bez hnutí – nesmím samozřejmě nic přehánět, abych rovnou nenasála i nějaké žihadlo.

Předloni v létě mi mamka hrdě hlásila:

„Natrhej si levanduli a usuš si ji, dej si ji mezi prádlo, nebo někam pověs, to bude vůně!“ Jí samotné visela jedna usušená kytice na toaletě a výborně zastoupila nepřírodní rozprašovače s umělým aroma. Já poslechla, neměla jsem důvod nevěřit. Jenže ten rok celkem hodně pršelo a jak levandule uschly, nevydávaly žádnou omamnou vůni.

„Mami, no já nevím. Voní jako obyčejný seno.“

Přikývla a přiznala se, že už jeden usušený úlovek taky vyhodila. Ona i vůně se občas přírodě nevyvede...

Co se týče parfémů dlouhé roky jsem nemohla najít správného favorita, proto jsem je střídala, ale asi před 3 lety jsem objevila Azzara a jeho vůně jsou mým jasným favoritem. Pamatuji si, jak jsem si zkoušela jeho první vůni a čichala a vychvalovala, jak je nádherná a že už nechci jiné...

Nejhorší vůně jsou davové. Přímo nesnáším prostory, kde je hodně lidí a ten má tuhle a ten tamtu...pak se vracím domů úplně zničená a jen někdo přede mnou vysloví „sako“, „kostýmek“ a pod., představím si vším provoněné látky, ze kterých je člověku mdlo.

Nejlepší vůně jsou samozřejmě ty, které rozehrají několik smyslů najednou – linou se většinou z trouby. Není nad pečenou bábovku, kuřátko, koláč, cukroví a podobné chuťovky.

A mezi nejvíce pronikavějšími stoprocentně vyhrává ta, když na vsi vyvážejí močůvku, pak voní všechno úplně stejně a ne se toho zbavit...:)

Krásný den přeje Margaretka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

To znám. Nejhorší je prasečí kejda. Tu vyvážejí ze slavného prasečáku v Letech na louky, po kterých jezdíme na koních. Jestli si myslíte, že hnojivo loukám prospělo, tak jste na moc velkém omylu. Úplně zničilo kytky a daří se tam kopřivám, bodlákům a šťovíku. Ale to jsme od vůní trochu odbočili.

Napíšete nám o svých milovaných vůních? Čím voníte právě dnes? Jak dlouho vám vydrží, než vás vůně přestane bavit? Stále hledáte tu svou, nebo už jste ji našla. Prozradíte nám, která to je?

redakce@zena-in.cz

Reklama