O tom, jak řídila na hory, nám napsala čtenářka Kamir. Řetězy na kola jí nandaval desetiletý syn.

Také pěkné vyprávění, moc děkuju, milá Kamir. Já řetězy taky neumím nasadit, asi to naučím syna.


Pěkné ráno, milé ženy, muži IN,

věřím, že jste se dobře přestěhovali, dobře zabydleli a nic neztratili.

Nerada řídím a jsem brzda provozu. A zimu už vůbec nemám ráda. Jenže auto je dnes už skoro povinností v práci, rodina děti, nákupy, staří rodiče atd. Poctivě studuji veškeré návody, bezpečnost všeho, ale zima bývá nevyzpytatelná. Pokud to jenom trochu jde delší trasy řídí manžel, taky z ohledem na čas. To bychom taky mohli jet 3 dny jak říká. Ten rok s námi nemohl odjet na víkend na hory. Tázací otázka jestli to zvládnu byla na místě. Nebál se o plechového miláčka ani né rok starého jako o děti a doufám i mě? Kdesi v magazínu psali, že průměrný řidič nandá sněhové řetězy do 10 minut. Zaujalo mě to a když mi manžel vše napakoval do auta a ukazoval zimou možné, nemožné a zrovna mrzlo jen praštělo vzpomněla jsem si na to. Po otevření kufříku jsem zírala a přiznala si, že budu podprůměrný řidič. Nasadit v garáži mi to šlo no napočtvrté. Nevím proč ale manžel to ukázal synovi 10 let tomu se dařilo mnohem více nežli mě.

Vyrazili jsme, cesta proběhla v pořádku, krásně jsme si zalyžovali užili víkend. Snad to tak mělo být. Odjezd jedna z posledních horských vesniček hlavně tam nezastavuj, musíš pořád jet. Kopec jako blbec. No já bych jela, zašprajcla to krásná mazda a stáli jsme všichni. Paní vystoupila bylo jasné, že bez řetězů se nepojede, mrzlo, foukalo, padalo přesně, jak to na horách bývá. Z krásné červené mazdy vystoupila mladá paní 2 malé holčičky v autě vyndala kufřík s řetězy a měla stejný pohled jako já v garáži. To je ono? Podrůměrných bude asi více napadlo mě. Nevím jestli obětaví pánové chtěli nebo prostě museli, ale pomohli aby se jelo. Naše řetězy nandal syn. Toto celé se opakovalo 3x nandat, přejet, sundat kus to šlo a pak znova. Dárek pro syna bylo dvojité kapesné byl hrdý. A mě to stačilo na dlouho.

Pěkný den přeje Kamir

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

A jak jste na tom vy, milé čtenářky?

Dnešní téma je: Řídíte auto v zimě?

  • Kdy jste se naučila řídit?
  • Jezdíte autem i v zimě, nebo se bojíte?
  • Kam jste poslední dobou jela?
  • Půjčuje vám manžel auto?

Podělte se s námi o vaše zážitky a pošlete nám příběhy, klidně i s fotkami! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá Termální vodu od VICHY, bohatou na stopové prvky a minerální soli (150 ml) a čaj PICKWICK Green Tea pineapple. Příspěvky posílejte dnes, 18. 2. 2013 nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: ŘÍZENÍ V ZIMĚ

caj

Reklama