Ženám, které jdou do vztahu pro peníze, se říká zlatokopky. A je jich prý hodně. Ale co muži?  Hrozí i tam nebezpečí, že když je žena bohatá, nebude si nikdy jista opravdovostí milostného vztahu? Samozřejmě. Jen se o tom asi tolik nemluví…

Pětadvacetiletá Pavlína je svým způsobem děvče snů – půvabná, vzdělaná, pracovitá, zodpovědná a milá. Určitě by se našla další pozitiva, ale není třeba.

nevěsta

  • Nejde o nějaký seznamovací inzerát.

O ctitele nemá totiž tato dívka nouzi. Naopak. Zdá se, že je o ni daleko větší zájem, než by očekávala. A možná právem se bojí toho, že v tom jistou roli hraje majetek její rodiny.

Pavlína žije v nadstandardních poměrech. Její rodiče začali podnikat krátce po roce 1989, kdy navázali na tradici svých původních rodin, a zajistili tak sobě i svým dětem luxusní život.

Ale nic nebylo zadarmo,“ upřesňuje rázně dívka, která navzdory velmi štědrému kapesnému, chodila vždy na různé brigády, aby se naučila vzít za práci. „Táta zastává názor, že člověk nemá nic jisté a měl by se umět o sebe postarat, i když třeba teď sedí na milionech. Zítra totiž vše může být jinak. Ví, o čem mluví. Jeho rodiče přišli kdysi o všechno a zažili poměrně těžké časy,“ vypráví Pavlína, jež se nedávno vrátila z cesty po Americe, kam vyjela na zkušenou. Za svoje peníze…

  • Ačkoliv by se Pavlínin život dal nazvat pohádkou, jedno mu chybí. Princ, se kterým by mohla být skutečně šťastná.

Samozřejmě to nemusí být princ,“ směje se, „klidně to může být i chuďas, jen když se mnou nebude pro peníze,“ dodává a otevírá tak velké téma, které ji tíží.

Ačkoliv nikde o zázemí své rodiny nemluví, všichni to tak nějak vědí. „Žijeme na menším městě a většina místních obyvatel o nás ví víc, než my sami,“ směje se hořce představě, že by případná vážná známost odtud přece jen nemusela tušit, jaké bohatství za dívkou stojí.

A když si přivede hocha odjinud, je stejně jen otázkou času, kdy mu dojde, jak se věci mají. „Už jsem viděla tolik úžasů v očích, když někdo vešel do našeho domu, že si netroufám ani nikoho dalšího pozvat,“ vysvětluje.

Vlastně jsem tak nějak rezignovala. Už jsem zkoušela tolik věcí. Svého času jsem bydlela v opravdu příšerném pronajatém bytě, kde jsem se snažila zamést veškeré stopy, které by prozrazovaly, v jakých poměrech se pohybuji. Jenže vždy přijde ten zlomový bod ve vztahu, kdy člověk má prostě chuť nebo cítí jistou povinnost dotyčného seznámit s rodiči...“ krčí bezradně rameny a na vysvětlenou dodává, že se každý muž pak začne chovat tak nějak divně a ona se cítí jako v pasti.

Možná si to jen namlouvám, ale zkrátka se bojím, že se se mnou ožení někdo jen pro peníze,“ ukončuje své vyprávění žena, které mnozí asi dost závidí a nemají představu o tom, jaké starosti může mít.

Přečtěte si také:

Reklama