Zpopelnění tělesných ostatků bývalého zemského hejtmana Jörga Haidera ( 58) v korutanském Villachu se nekonalo.

Ostatky rakouského krajně pravicového politika, který zahynul 11. října nedaleko Klagenfurtu při autonehodě, nebyly do krematoria vůbec přivezeny. Haiderova rodina si totiž údajně vyžádala novou pitvu.

Ta má být provedena v zahraničí, nejspíše v Itálii nebo ve Švýcarsku. Pověřený pohřební ústav pouze potvrdil, že kremace byla odložena.

 

Otazníky, které provázejí smrt kontroverzního ultrapravicového politika, tedy dále trvají a objevují se i nové spekulace.

 

Haider v časných ranních hodinách 11. října havaroval se služebním vozidlem, které řídil a v němž jel sám. Po předjížděcím manévru vyjel ze silnice, čelně narazil do betonového sloupku a několikrát se s autem převrátil.

Při nehodě utrpěl četná těžká zranění, kterým na místě podlehl.


Po nehodě bylo zjištěno, že Jörg Haider jel rychlostí 142 km/h v místě, kde byla povolená jen rychlost 70 km/h, a že měl v krvi 1,8 promile alkoholu.

 

To se však nezdá jeho vdově Claudii, která nevěří, že by její muž v tak krátké době vypil tolik alkoholu. Na společenské akci ve Veldenu podle svědectví řady lidí totiž Haider prakticky vůbec nepil.

 

Teprve při záhadné zastávce v jedné klagenfurtské restauraci vypil Haider s neznámým společníkem údajně velkou rychlostí (během 20 minut) celou láhev vodky.

 

Vdova i další přátelé ale tvrdí, že větší množství alkoholu a navíc v krátkém čase Haider nikdy nepil. Chtějí proto nechat znovu přezkoumat nejen obsah alkoholu v krvi, ale i prověřit možnost, zda nebyl Haiderovi podán nějaký omamný prostředek, například uspávací kapky.

Reklama