Ahoj navrátivší se Nioneto a Ž-in J

 

Ráda bych se s Vámi podělila o zážitky ze sobotního kurzu tvorby šperků, který jsem pořádala spolu s xpixií.

 

S xpixií jsme se sešly ve 12.30 před základní školou na Praze 5, kde měl kurz probíhat. Xpixie byla obtěžkaná taškami – nesla rychlovarnou konvici, čaje, kafčo, kelímky, talířky, samozřejmě taky materiál na šperky. Já měla na zádech snad dvacetikilový batoh s korálky, zazálohovanými návody a ostatním materiálem. Ještě že mě na místo určení dovezl přítel, stačí, že jsem ten batoh tahala v pátek k němu domů J Věci jsme vyložily ve třídě, kterou jsme měly půjčenou.

 

Ve 13 hodin jsme s účastnicemi kurzu měly sraz u turniketů v metru. Tam však dorazila pouze Ivona (kamarádka mé skoro tchyně, která jela se mnou autem a už byla přítomna na místě) a Susina. Po dalších jakoby se země slehla. Volaly jsme Jaštěričce, zrovna se autem  vymotávala na Barrandově. Nene s weisovou byly taktéž ještě na cestě, myslely, že kurz je až od dvou. Z tohoto omylu je vyvedla Jaštěrička J

 

Vrátili jsme se tedy do školy, začly si připravovat věci, a čekaly na holky. Po půlhodince se přiřítila weisová s Nene, ale Jaštěrička stále nikde. Tak jsme jí zavolaly. A bylo to špatné, na Barrandovském mostě se stala dopravní nehoda, silnice se ucpaly a vypadalo to na dlouho L Takže jsme začaly bez ní, až dorazí, vše jí povysvětlíme.

 

Začaly jsme tím, že jsme si uvařily kávičku a čaj, aby se nám lépe pracovalo a diskutovalo J Poté jsme přítomné naučily správně korále začínat, používat kaloty. Jako zlatý hřeb byla výuka „kouzelného uzlíku“, který s xpixií používáme při motanicích, aby korálek zůstal na vlasci tam, kde má, a to napořád J Potom přišla na řadu metoda ketlování čili navlékání korálků na jehly s očky a jejich následné spojování.

 

To bylo vše k základům a mohlo se jít k praxi J Každá si vybrala takové korálky, jaké se jí libily, a začalo se tvořit, jak motanice, tak korále ketlované. Chvíli poté konečně dorazila Jaštěrička, už byly snad čtyři hodiny, chudinka stála tak dlouho v té zácpě L Rychle jsem jí vše vysvětlila, aby mohla taky tvořit.

 

A teď fotečky:

 

Hemžení  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korále Jaštěričkou vyrobené

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Susinina motanice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ketlované korále weisové

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Motanice od Nene

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ahoj, všechny zdraví benynka

 


 

Jejda, holky, vy jste šikulky ;o)))) Já mohu jen obdivně tleskat! Fakt krásné ;o)

 

S tichou, nepatrnou závistí v očích zdraví a mává editorka dne

Reklama