Co je to přesně ta kabelková mánie, kterou Jolana trpí? V překladu to znamená, že kdyby na chleba nebylo, tak na kabelku být musí. A ne ledajakou. Jolana je schopna za kabelky utratit tisíce, desetitisíce, a to se samozřejmě jejímu příteli nelíbí.

Šatník plný kabelek

KabelkaCo je to přesně ta kabelková mánie, kterou Jolana trpí? V překladu to znamená, že kdyby na chleba nebylo, tak na kabelku být musí. A ne ledajakou. Jolana je schopna za kabelky utratit tisíce, desetitisíce, a to se samozřejmě jejímu příteli nelíbí.

Když byste nahlédli do Jolaniny šatny, v prvním okamžiku byste si myslely, že jste v nějakém luxusním butiku na kabelky. Poskládané podle velikosti a barev jsou zde úhledně rozvěšeny všechny možné druhy kabelek, od těch levnějších, třeba i ručně vyrobených, až po ty značkové.  

Jolana je třicetiletá mladá dáma, která prostě ulítává na kabelkách. „Sbírá“ je už od dětských let a má jich nespočet. Mezi prvními jsou ještě kabelky od rodičů a také pár kabelek ruční výroby. Jolana totiž razí teorii, že móda se opakuje. Ve všem, i v kabelkách. A protože si je vezme vždy jen párkrát, jsou většinou pořád jako nové.

Jenže móda se nejen vrací, ale móda se také vyvíjí. I v kabelkách. A to by nebyla Jolana, aby si ten nejnovější trend nekoupila.

Kupuj si ty kabelky za svoje

Nabízí se otázka, kde na to bere. Má bohatého přítele. Jenže tomu se investovat peníze do kabelek už nechce.
Přijde z práce a doma není ani kousek chleba, lednička prázdná, ale na věšáku visí nová, lesknoucí se kabelka.
„Jolano, já Ti ty kabelky přeju, ale nepřeháníš to už trochu? Vždyť je nevynosíš za celý život?“
„Když mi je přeješ, tak proč o tom mluvíš? Já ti taky nevyčítám, že každý rok měníš auta.“
„Snad se v nich vozíš taky, ne? Omezím ti přístup na účet, kupuj si ty kabelky za svoje.“
„Za svoje? Víš, kolik taková kabelka stojí?“
„Ani to radši vědět nechci, vidím, jak hospodaříš s penězi. Na kabelku máš, ale na jídlo už ti nezbude.“
„Zapomněla jsem.“

Jolana zkouší přítelovu trpělivost už dost dlouho. Se svým platem asistentky toho moc nevydělá a měla by být ráda, že má přítele, který ji de facto živí. Má ji rád. Ale jak dlouho mu to vydrží, když místo ranní snídaně mu zase ukáže novou kabelku? Té se nenají.

Čtěte také:

Reklama