sezna-.jpg
Foto: Shutterstock

  1. Johnny Depp je americký herec a hudebník. Vyniká svými skvělými hereckými schopnostmi a je často obsazován do jedinečných rolí, které jsou něčím zvláštní, někdy až dekadentní anebo porušující pravidla. V roce 2012 byl uveden v Guinessově knize rekordů jako nejlépe placený herec na světě. 
  2. V minulosti se mu dostalo negativní publicity mimo jiné i kvůli obvinění z domácího násilí, zneužívání návykových látek nebo nevhodného chování během natáčení. Údajně kvůli tomu přišel o jmění ve výši 650 milionů dolarů. I přesto veřejnost miluje jeho filmy, protože jeho charisma a výkony daleko přesahují i přes negativní zprávy, které se kolem něj točí.
  3. Obvinění mají možnou souvislost s jeho dospíváním, kdy se dám musel potýkat s možným násilím ze strany své přísné matky. Podle Discoverwalks z toho důvodu začal experimentovat s drogami už v jedenácti letech
  4. Johnny dostal svou první kytaru, když mu bylo 12. Od té doby je to jeho pravá ruka a nedá bez ní ránu. Hudba mu pomáhala zapomenout na problémy. Vystřídal hned několik kapel.
  5. Ženil se už ve dvaceti letech. Tou vyvolenou byla o šest let starší maskérka Lori Anne Allison. Manželství vydrželo přesně dva roky.
  6. Do herecké branže ho dostal dnes už kolega Nicholas Cage. Vzal ho totiž na konkurz a seznámil s vlivnými lidmi z oboru. 
  7. První hlavní roli si zahrál v roce 1984 ve filmu Noční můra v Elm Street.
  8. Johnny se častokrát nevyhnul potížím se zákonem. Nejprve byl v roce 1989 zatčen za napadení ochranky a o 10 let později za vyhrožování londýnským fotografům. V roce 1994 byl zatčen za zničení hotelového pokoje, stěžovali si na něj i jeho bývalí bodyguardi a dokonce i jeden člen filmového štábu jej obvinil za napadení. Nejznámější je jeho soudní spor s bývalou manželkou Amber Heard, ke které se nesměl přiblížit, byl proti němu totiž vydán soudní příkaz. Soudili se o velké peníze, nakonec soud skončil dohodou, ale vina se přesunula na stranu Heard.
  9. Adoptoval koně, aby mu zachránil život a vlastnil noční klub.
  10. V roce 2009 byl časopisem People zvolen nejvíc sexy mužem na světě.

Zdroj: Discoverwalks, Thefactside, Wikipedia, People

Reklama