6164065f8ab66clanek.jpg
Foto: Profimedia

Pan Wonka a jeho čokoládovna je americký pohádkový muzikál, ve kterém si roli výrobce cukrovinek zahrál Gene Wilder. Dobrodružný fantasy film Karlík a továrna na čokoládu následně režíroval Tim Burton, který si do role krále sladkostí vybral svého oblíbence Johnnyho Deppa. Se zmíněnými muži v roce 2023 poměří síly herec Timothée Chalamet, kterého můžete znát například z filmu Dej mi své jméno. V říjnu bude mít premiéru jeho další herecký počin v podobě sci-fi Duna, kde se opět představí v hlavní roli.

Timothée Chalamet je zkrátka v kurzu a nyní zveřejnil první vlaštovku z připravovaného filmu Wonka. Z děje se toho sice zatím moc neví, ale tvůrci prozradili, že půjde o muzikál pojednávající o tom, jak se z Willyho Wonky stal úspěšný výrobce cukrovinek. Timothée Chalamet  tedy bude ve filmu zpívat a tančit. Premiéra je naplánovaná na březen roku 2023.

Inspirací všem filmům byla dětská kniha Karlík a továrna na čokoládu britského autora Roalda Dahla. Ta poprvé vyšla v roce 1964, o osm let později následovalo pokračování s názvem Karlík a velklý skleněný výtah. Autor měl v plánu i třetí díl, ale nestihl ho dokončit před svou smrtí.

Zdroje: CSFD, Wikipedia, Instagram

Reklama